POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Žaloba o vyporiadanie podielového spoluvlastníctva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Trnava

Otázka: Žaloba o vyporiadanie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň, dedičstvom po starom otcovi sme získali nehnuteľnosť. Moja mama a jej sestra odmietli dedičstvo v prospech detí. Výsledkom je, že ja vlastním polovicu domu a druhú polovicu vlastnia deti mojej tety, konkrétne osem mladistvých. Chcela by som sa spýtať, či je možné zrušiť podielové spoluvlastníctvo cez súd, keďže ide o maloleté deti? Rada by som ich vyplatila. Nemám s tetou a jej partnerom najlepšie vzťahy. V prípade, že by zo strany tety a jej partnera došlo k útoku, môžem zavolať políciu? Za odpoveď vopred ďakujem!

Odpoveď: Žaloba o vyporiadanie podielového spoluvlastníctva

Dobrý deň. V zásade platí, že nikoho nemožno nútiť, aby zotrval v podielovom spoluvlastníctve proti svojej vôli. Zákon preto podielovým spoluvlastníkom umožňuje podať žalobu na vyporiadanie podielového spoluvlastníctva. Žalobu pritom možno podať aj proti maloletým vlastníkom, pričom títo budú musieť byť v súdnom konaní zastúpení. Pokiaľ by došlo ku konfliktom, je samozrejme na mieste privolanie polície.