POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Vzor výpovede v skúšobnej dobe

Online právna poradňa
Oblasť práva: Zahraničie

Otázka: Vzor výpovede v skúšobnej dobe

Dobrý deň, mohli by ste mi, prosím, napísať vzor výpovede počas skúšobnej doby? Ďakujem.

Odpoveď: Vzor výpovede v skúšobnej dobe

Dobrý deň, na Vami položenú otázku uvádzame, že počas plynutia skúšobnej doby sa pracovný pomer neukončuje výpoveďou, ale v súlade s ust. § 72 Zákonníka práce jednoduchým oznámením zamestnávateľovi, že ukončujete pracovný pomer k určitému dnu počas plynutia skúšobnej doby. Uvedenéoznámenie o skončení pracovného pomeru je potrebné zaslať zamestnávateľovi spravidla 3 dni pred skončením pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Súhlas zamestnávateľa na skončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe nepotrebujete.

Citujeme ust. § 72 Zákonníka práce :

"Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe (1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode, dojčiacou ženou a mužom na otcovskej dovolenke len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s tehotenstvom, materstvom alebo so starostlivosťou o narodené dieťa, a musí skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné. (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť."