Dobrý deň, áno, zamestnávateľ má právo nesúhlasiť so žiadosťou o dohodou.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že môžete podať výpoveď podľa § 67 Zákonníka práce. S výpoveďou je však spojené plynutie výpovednej doby. Počas tejto doby, si zamestnávateľ môže nájsť za odchádzajúceho zamestnanca náhradu.
Výpoveď musí byť písomná (aj bez uvedenia dôvodu) a doručená, inak je neplatná. Zamestnanec je povinný doručovať písomnosti zamestnávateľovi na pracovisku. Výpovedná doba zamestnanca, ktorého pracovný pomer v čase doručenia výpovede trval najmenej rok, je dvojmesačná.
Napríklad, ak by ste do konca mesiaca júl, doručili zamestnávateľovi svoju výpoveď, počas mesiacov august a september by Vám plynula výpovedná dobanpo uplynutií ktorej, sa pracovný pomer skonči, teda 30 septembra. Počas výpovednej doby zamestnanec normálne pracuje u zamestnávateľa za rovnakých pracovných podmienok aké mal pred výpoveďou. Poprípade si vyčerpá zostávajúcu nevyčerpanúú dovolenku.
Podľa § 67 Zákonníka práce, "Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu."
Podľa § 62 ods. 1 Zákonníka práce, "Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby."
Podľa § 62 ods. 6 Zákonníka práce, "Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace."
Podľa § 62 ods. 7 Zákonníka práce, "Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak."
Podľa § 62 ods. 8 Zákonníka práce, "Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná."