Ústna dohoda o zrušení výživného

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Košice

Otázka: Ústna dohoda o zrušení výživného

Súdom mi bolo určené platiť výživné dcére, ktorá študovala na vysokej škole a tento mesiac úspešne ukončila štúdium. Momentálne je na úrade práce. Ustne sme sa dohodli, že jej už nemusím platiť. Neviem, či to stačí, alebo musím požiadať súd o zrušenie výživného. Za Vašu odpoveď vopred ďakujem s pozdravom, Ján.

Odpoveď: Ústna dohoda o zrušení výživného

Dobrý deň,

pokiaľ povinnosť prispievať na výživné dcéry bolo určené súdnym rozhodnutím, potom ste povinný na dcéru prispievať až kým súd nerozhodne, že je schopná sama sa živiť, a teda že už nemá nárok na výživné. Odporúčam Vám podať na súd návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti k plnoletému dieťaťu.