Máte
otázku?

Platenie výživného počas prerušeného štúdia


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

Dobry den, studujem na strednej skole, som v 4 rocniku a potrebujem prerusit studium. Uz raz som studium prerusene mala. Moja otazka znie ci je moj otec nadalej povinny platit vyzivne aj ked budem mat studium prerusene uz po druhy krat. Ako je to s platenim vyzivneho počas preruseneho studia. 

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

Dobrý deň,

pokiaľ ide o platenie výživného počas prerušeného štúdia, tak platí, že pokiaľ ste ako dieťa rodiča schopná sa sama živiť, potom nie je dôvod, aby Vám otec platil výživné počas prerušeného štúdia. Pokiaľ však aj napriek tomu, že máte prerušené štúdium objektívne nie ste schopná si nájsť prácu počas prerušeného štúdia a tak sa starať sama o seba, potom je otec aj naďalej povinný platiť Vám výživné.

 

Pokiaľ by aj otec podal návrh na súd na zrušenie výživného, pretože nechce platiť výživné počas prerušeného štúdia, tak v súdnom konaní by sa okrem dôvodu prerušenia štúdia skúmalo aj to, či ste schopná sa sama živiť. Dôvod prerušenia štúdia môže mať tiež vplyv na platenie výživného, najmä ak ste prerušili štúdium pre to, aby ste mohli pracovať. V zákone nikde nie je uvedené, ako je to s platením výživného počas prerušeného štúdia, ale pokiaľ vychádzame z podstaty výživného upraveného v Zákone o rodine, tak platí vyššie uvedené. Rodič je povinný prispievať na výživu svojho dieťaťa dovtedy, dokedy nie je objektívne schopné sa samé živiť bez ohľadu na dlžku prerušeného štúdia.

Trápi vás "Platenie výživného počas prerušeného štúdia" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň, prosím Vás môj manžel ma povinnosť platiť výživné na svoju dcéru z predchádzajúceho manželstva, ktorá ma už 19 rokov. Moja otázka znie, keď jeho dcéra prerušila strednú školu kvôli práci, z ktorej ju aj tak vyhodili, je povinný stále platiť na ňu výživné? Momentálne ma prerušené štúdium na dobu (3 roky) sa mi zdá. Robotu si nehľadá, čiže je nezamestnaná a evidovaná na úrade práce. Nikde sa neviem dočítať, či treba to výživné zatiaľ platiť kým neštuduje a nieje žiačkou školy. Keď nastúpi ďalej potom študovať tak samozrejme, že treba platiť. Ďakujem za odpoveď .

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 23.06.2022)

Dobrý deň, ak súd určil vášmu manželovi povinnosť uhrádzať výživné, táto platí až do času pokým súd nerozhodne o jej zrušení. 

Sám rodič nemôže prestať platiť výživné, ak mu táto povinnosť bola stanovená rozsudkom súdu. To znamená, že ak jeho dcéra prerušila štúdium, je schopná sa zamestnať živiť sa sama, potom váš manžel môže požiadať súd o zrušenie vyživovacej povinnosti. Vyživovacia povinnosť rodiča totiž trvá do času, kým dieťa nie je schopné samo sa živiť.

Súd však v konaní o zrušenie bude skúmať dôvody, pre ktoré oprávnené dieťa ešte nepracuje a či už nadobudlo schopnosť samo si zabezpečiť všetky svoje potreby. Napr. ak by sa mala problém zamestnať z dôvodu nejakej svojej choroby, invalidity...atď, rodičia budú naďalej povinní ju vyživovať. Pokiaľ sa však doposiaľ nezamestnala iba z lenivosti, je tu dôvod na zrušenie vyživovacej povinnosti. Pokiaľ by súd výživné na dcéru vášho manžela manželovi zrušil a následne o pár rokov by jeho dcéra začala študovať, potom by už ona musela opätovne podávať návrh na určenie výživného vo vzťahu k svojmu otcovi, o ktorom by súd rozhodoval v novom konaní. 


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň, prosím poradíte mi?
Žijem sama s dcérou. Skončila s maturitou, ale teraz v septembri čiže 2021/2022 nenastúpila do školy, nakoľko od augusta začala pracovať na dohodu v seniorskom dome ako opatrovateľka. Teraz 30. 9. 21 ma súd s otcom, ktorý požiadal o skončenie platenia výživného. Prosím bude možné, aby aj naďalej platil? Alebo ak pôjde dcéra po roku do školy ma nárok podať žiadosť o výživné?
Ďakujem za info.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 29.09.2021)

Dobrý deň,
ak dcéra už neštuduje, súd výživné zruší. V prípade, že by o rok, alebo dva opäť nastúpila do školy dennou formou, opäť jej vznikne nárok na výživné a bude môcť o výživné požiadať na príslušnom súde.


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň,
potrebovala by som sa informovať ohľadom sestry. Sestra má osemnásť ročné deti, ktoré navštevujú štyri roky strednú školu. Deti bývajú u otca a sestra je povinná platiť na deti výživné. Včera sa však dozvedela, že jedno z detí si dalo odklad. Nahlásilo sa na úrade práce a našlo si zamestnanie. Moja otázka znie, či je povinná platiť výživné. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 20.09.2021)

Dobrý deň,

plnenie vyživovacej povinnosti nie je konkrétnym vekom ohraničené, táto povinnosť povinného rodiča trvá dovtedy, kým dieťa nie je schopné samo sa živiť. Posúdenie tohto okamihu závisí vždy od konkrétny okolností. Pokiaľ si dieťa našlo zamestnanie, a je schopné sa samo živiť, vyživovacia povinnosť netrvá. Ak by sa však dieťa rozhodlo po nejakom čase študovať na vysokej škole dennou formou (teda prestalo by pracovať a venovalo by sa štúdiu) vyživovacia povinnosť sa obnoví opäť až do momentu, kým sa dieťa nebude môcť samo živiť, t.j. najneskôr do času kým dieťa ukončí vysokoškolské štúdium druhého stupňa, pretože od tohto času, ako ustálila aj súdna prax, už má dieťa objektívne možnosti na to, aby sa zamestnalo a bolo schopné samo sa živiť. 

Ak však bola vyživovacia povinnosť určená súdnym rozhodnutím, potom sestre môžete odporučiť, aby na súd najskôr podala návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti a tento návrh riadne odôvodnila. Až na základe rozhodnutia súdu môže sestra prestať platiť výživné vo vzťahu k dieťaťu, ktoré sa zamestnalo.


Trápi vás "Platenie výživného počas prerušeného štúdia" a chcete pomôcť?

Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať. Môj brat platil výživné do ukončenia strednej školy dcéry. Teraz jej matka žiada na novo posielať výživné, že ide chodiť do školy. A brat invalidný dôchodca. Ako máme postupovať? Za odpoveď ďakujem.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 16.09.2021)

Dobrý deň,
ak už raz bola vyživovacia povinnosť zrušená, opätovne ho k plateniu výživného môže zaviazať iba súd. Súd bude teda rozhodovať o tom, či vyživovacia povinnosť vznikla a zároveň, že v akej výške bude povinný platiť výživné. Samozrejme výšku výživného ovplyvní to, že je na invalidnom dôchodku. 


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň,
Chcel bý som sa spýtať ohľadom jeden veci. Tak ako mi súd prikázal na mladšieho syna platím výživné pravidelene a posielam na účet bývalej manželke.
Na súde sa nespomínal starší 22r. Syn, ktorý navštevuje VŠ napriek tomu som mu každý mesiac posielal na jeho účet financie (ubytovanie, strava). Teraz, ale ide prerušiť štúdium, keďže nemá urobené viacej skúšok a bude bývať so svojou mamou.
Teraz, keď nebude navštevovať VŠ a ide prerušiť štúdium a súdom nemám stanovené výživné neviem akú sumu mu mám posielať. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 28.01.2021)

Dobrý deň,
prerušením štúdia automaticky nezaniká vyživovacia povinnosť, pretože stále nemusí byť schopný sám sa živiť. Máte dve možnosti, platiť aspoň niečo (30 eur), aj keď Vám to nestanovil súd, pretože inak hrozí, že na Vás podá trestné oznámenie, aj keď policajti by ho skôr odkázali na súd. Alebo, ak sa domnievate, že už by bol schopný sám sa živiť, tak prestať platiť a ak by podal návrh na súd na určenie výživného, tak sa brániť tým, že sa už sústavne nepripravuje na budúce povolanie. 

 

Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či študent skončí štúdium absolvovaním maturitnej skúšky v deň uvedenom na vysvedčení alebo ako každý rok koncom júna. Pýtam sa to kvôli sociálnemu štipendiu na vysokej škole. Dna 24. 5. 2016 som dostal maturitné vysvedčenie a 9. 6. 2016 som bol na súdnom pojednávaní kde mi priznali 30e výživné od rodičov (nebývam s rodičmi). Mám nárok na sociálne štipendium?

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 28.09.2018)

Dobrý deň, 

na Vašu otázku uvádzame, že aj keď je určené výživné pre Vás od rodičov vo výške  30 €, ktoré predstavuje v podstate minimálny zákonný nárok, neznamená to, že nebude mať nárok na sociálne štipendium. Keďže výživné bolo určené v minimálnej výške, je pravdepodobné, že výška príjmu Vašich rodičov je je nižšia, resp. nízka.

Odporúčame pozrieť na internetovej stránke Vašej vysokej školy, kde budú určite zverejnené informácie, ktoré všetky dokaldy je potrebné predložiť k žiadosti o sociálne štipedium. 

Len orientačne výšku soc. štipendia môžete pozrieť napr. tu : https://studentskefinancie.sk/stipendium,  ako aj tu : https://www.minedu.sk/socialne-stipendia/.

Konkrétne informácie Vám poskytne Vaša vysoká škola.

V prípade neplatenia výživného zo strany povinného rodiča môžete podať návrh na exekúciu a následne požiadať úrad práce o náhradné výživné.


Trápi vás "Platenie výživného počas prerušeného štúdia" a chcete pomôcť?

Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň. Som v poslednom roku štúdia na VŠ a mám rozvedených rodičov. Otec mi celé štúdium zasielal peniaze (120e). Matka sa rozhodla presťahovať k priateľovi a mňa vlastne vyhodila na ulicu. Neprispieva mi žiadnym výživným. Poberám však sociálne štipendium, cca 80 e. Mám nárok pýtať si od matky výživné? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 26.09.2018)

Dobrý deň,

vo veci musíte podať návrh na súd na určenie výživného pre plnoleté dieťa. Vzhľadom na okolnosť, že ste plnoletá, výživné môže byť priznané len odo dňa podania návrhu . 

Podľa ust. § 62 zákona o rodine platí  /citujeme/ : 

" (1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.

(2) Obaja rodičia prispievajú na výživu svojich detí podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov.

(3) Každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona.13)

(4) Pri určení rozsahu vyživovacej povinnosti súd prihliada na to, ktorý z rodičov a v akej miere sa o dieťa osobne stará. Ak rodičia žijú spolu, prihliadne súd aj na starostlivosť rodičov o domácnosť.

(5) Výživné má prednosť pred inými výdavkami rodičov. Pri skúmaní schopností, možností a majetkových pomerov povinného rodiča súd neberie do úvahy výdavky povinného rodiča, ktoré nie je nevyhnutné vynaložiť.

§ 75 : Pri určení výživného prihliadne súd na odôvodnené potreby oprávneného, ako aj na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného. Na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného prihliadne súd aj vtedy, ak sa povinný vzdá bez dôležitého dôvodu výhodnejšieho zamestnania, zárobku, majetkového prospechu; rovnako prihliadne aj na neprimerané majetkové riziká, ktoré povinný na seba berie."


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Chlapec 24r. mi chodí na VŠ, platím pravidelne výživné, pričom nemám možnosť sa dostať k informáciám o jeho štúdiu, t.j. výsledky, dochádzka, alebo, či ešte vôbec študuje. Keď som kontaktoval VŠ odmietli mi poskytnúť akékoľvek informácie. Kontaktovať syna alebo moju ex je bezpredmetné odmietajú inú komunikáciu ako cez súd alebo štátne orgány/exekútor, sociálka, advokát a pod./. Je vôbec oprávnený prostriedok, na ktorý je povinný syn reagovať a podať informácie o aktuálnom stave? Ďakujem za skóre info.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 07.07.2018)

Dobrý deň,

podľa súčasnej právnej úpravy zákon nestanovuje povinnosť dieťaťa poskytovať o sebe informácie svojmu rodičovi, pre účely zistenia odôvodnenosti plnenia vyživovacej povinnosti. Takáto povinnosť, resp. právo prináleží rodičovi len v prípade maloletého dieťaťa, a to podľa § 24 ods. 5 Zákona o rodine, podľa ktorého: 

 

Súd pri rozhodovaní o zverení maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti jedného z rodičov dbá na právo toho rodiča, ktorému nebude maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti, na pravidelné informovanie sa o maloletom dieťati. Rodič, ktorému nebolo maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti, môže sa práva na pravidelné informovanie sa o maloletom dieťati domáhať na súde.

Rozumiem Vašej situácii, avšak neexistuje zákonom výslovne stanovený právny nárok rodiča domáhať sa takýchto informácií. Do úvahy prichádza podanie návrhu na zrušenie vyživovacej povinnosti na plnoleté dieťa.


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň. Platím na syna pravidelne výživné. Dosiahol vek 16 rokov a ukončil povinnú školskú dochádzku. Naschvál nedokončil štúdium na strednej škole, chodil poza školu a prax, vraj ho učiť sa nebaví a rozhodol sa, že bude radšej pracovať ako by mal dokončiť strednú školu. Jeho mama mu podpísala žiadosť na prerušenie štúdia na strednej odbornej škole. Ja som sa náhodou o tejto skutočnosti dozvedel, no nie od nej ani od syna. Som ako platca výživného naďalej povinný platiť výživné, alebo mám právo v takomto prípade požiadať súd o zrušenie platenia výživného? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 27.08.2017)

Dobrý deň, aka dieťa ešte len 16 rokov je veľmi malá šanca, že by súd zrušil výživné, navyše ak dieťa len prerušilo školskú dochádzku. Nie je to však úplne vylúčené. Podľa zákona platí, že pokiaľ sa už dieťa nepripravuje na svoje budúce povolanie, potom vyživovacia povinnosť zaniká. Ak ste ju mali určenú súdom, je potrebné podať návrh na súd na zrušenie výživného.

Urobte to nasledovne: Ak sa dozviete do obdobia plnoletosti, že syn pracuje, ihneď podajte návrh na zrušenie výživného. Keď sa bude blížiť plnoletosť syna (nejaké 2-3) mesiace pred jeho 18-timi narodeninami podajte návrh na súd bez ohľadu na to, či pracuje alebo nie (za podmienky, ak sa nebude pripravovať na budúce povolanie).


Trápi vás "Platenie výživného počas prerušeného štúdia" a chcete pomôcť?

Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Otec na moju dcéru platí výživné a ona teraz maturuje ale nevie, či urobí skúšku v máji ak náhodou nie a pôjde ešte v septembri a spraví ju chcela by nastúpiť na vysokú školu v októbri tam sa to dá štyri krát do roka. Ako to je s platením výživného, ak nenastúpi v septembri, ale až v októbri. Ďakujem.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 16.03.2017)

Dobrý deň, súdom určená vyživovacia povinnosť rodiča k dieťaťu trvá kým dieťa nie je schopné sa samo živiť. V prípade ukončenia štúdia a nepokračovania v štúdiu na VŠ sa má za to, že dieťa je schopné sa samo živiť. Napriek tomu otec nemôže prestať platiť výživné, kým mu súd túto povinnosť nezruší. Rovnako ak by hoci aj po roku Vaša dcéra nastúpila na denné štúdium na VŠ, opätovne jej vznikne nárok na výživné. Musela by však podať návrh na určenie vyživovacej povinnosti (ak by súd predtým vyživovaciu povinnosť otca zrušila). V prípade, ak by otec chcel podať návrh na zrušenie výživného a behom nasledujúceho mesiaca by Vaša dcéra začala študovať na VŠ dennou formou, súd by ani nestihol začať konať a Vaša dcéra by sa opätovne považovala za neschopnú sama sa živiť.


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň. Môj manžel platí výživné na svoju dcéru z prvého manželstva, ktorá študuje na VŠ. Teraz ale štúdium prerušila a dohodla sa s ním telefonicky, že jej nemusí platiť výživné, a že začne platiť, keď nastúpi späť na štúdium. Chcem sa spýtať, či stačí takáto ústna dohoda alebo si ma manžel dať návrh na súd na pozastavenie výživného. Ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 06.03.2017)

Dobrý deň. V zásade platí, že ak bolo výživné určené súdom alebo súdom schválenou dohodou, zmena výšky výživného alebo jeho zrušenie môže byť realizované opäť iba na základe rozhodnutia súdu. Ak je totiž súdom určené výživné, ale povinný ho v zmysle takéhoto rozhodnutia neplní, vystavuje sa riziku, že oprávnený podá návrh na exekúciu.
Na druhej strane závisí od vzťahov medzi oprávneným a povinným, či medzi nimi panuje taká dôvera, že im stačí ústna dohoda, ktorú budú obe strany rešpektovať. Na to, aby začala exekúcia je totiž nevyhnutné, aby oprávnená osoba podala návrh na vykonanie exekúcie.
 


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dokedy oficiálne sa musí platiť výživné na dieťa? Do dovŕšenia 25 rokov veku, alebo do skončenia štúdia? Vopred ďakujem za odpoveď. Pekný deň.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 29.11.2016)

Dobrý deň. Zákon trvanie vyživovacej povinnosti rodičov voči deťom nevymedzuje vekom ani dosiahnutým vzdelaním dieťaťa. Ustanovenie § 62 ods. 1 zákona o rodine vyslovene hovorí, že „plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.“


Trápi vás "Platenie výživného počas prerušeného štúdia" a chcete pomôcť?

Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobrý deň, môj brat je rozvedený a platí výživné na dve deti. Jedno študuje na strednej škole a druhý na VŠ. Tento vysokoškolák neobhájil bakalársku prácu a má na 1 rok prerušenie štúdia. Nechodí do školy je doma a v júni 2017 pôjde znovu na obhajobu práce. Chcem sa spýtať, či brat má povinnosť platiť výživné na tohto syna počas prerušenia a potom ak obháji a pôjde na druhý stupeň vysokoškolského štúdia. Vopred ďakujem za informáciu. Pekný deň

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 27.11.2016)

Dobrý deň, každá osoba musí platiť výživné určené súdnym rozhodnutím kým nie je toto súdne rozhodnutie zmenené alebo zrušené. Ak nechce platiť výživné dokedy nezačne opätovne študovať na VŠ musí na súd podať návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti. Následne ak jeho synovi opätovne vznikne nárok na výživné (ak bude pokračovať na štúdiu na VŠ) bude môcť na súd podať návrh na určenie vyživovacej povinnosti. Povinnosť platiť Vášmu bratovi trvá, aj keď došlo k zmene pomerov. Táto zmena pomerov odôvodňuje podanie vyššie uvedeného návrhu na zrušenie vyživovacej povinnosti.


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Platí sa výživné na dieťa keď prerušilo vysokoškolské štúdium nakoľko nespravilo štátnice a bude pokračovať o rok?

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 10.09.2016)

Dobrý deň, výživné sa platí dovtedy, dokedy platí súdne rozhodnutie. Ak nebolo súdne rozhodnutie zrušené iným súdnym rozhodnutím, potom je potrebné výživné stále platiť.


Podotázka: Platenie výživného počas prerušeného štúdia (Rodinné právo)

Dobry den, platim vyzivne na syna, ktory studuje v stvrtom rocniku strednej skoly. V studiu dosahuje zle vysledky, pricom v tretom rocniku na polrocnej klasifikacii prepadol. V stvrtom rocniku opät dosahuje zle vysledky a hrozi mu opät prepadnutie na polrocnej klasifikacii co v tom pripade nebude pripusteny k maturitnej skuske. Ma syn v tom pripade narok na platenie vyzivneho v plnej vyske co je 200€ mesacne po preruseni alebo neskonceni studia na strednej skole? Dakujem za odpoved.

Odpoveď: Platenie výživného počas prerušeného štúdia

(odpoveď odoslaná: 24.11.2015)

Dobrý deň, ak dieťa ešte študuje, hoci nemá dobré výsledky, nie je možné požadovať zrušiť výživné. Ak by však už ďalej nepokračoval v štúdiu a mal možnosť sa zamestnať, potom požiadajte ihneď o zrušenie výživného.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Platenie výživného počas prerušeného štúdia" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku