Reklamácia výrobku


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trenčiansky
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Reklamácia výrobku

Prajem dobrý deň, chcem sa opýtať - dna 26. 03. 2016 som kupoval práčku v Datarte. Ta sa mi pokazila, tak som 03. 04. 2017 nahlásil opravu v autorizovanom servise ( podľa krokov, ktoré mi boli povedané v Datarte ). Opravár tu bol, práčku pozrel a povedal, že musia objednať náhradné diely. Lenže dodnes mi nikto nič nedal vedieť, tak som písal do daného servisu, že čo je s mojou reklamáciou a prišla mi odpoveď - " Dobrý deň, Vašu reklamáciu riešime. Diely boli objednané, preverujem, či boli aj odoslané alebo kde nastal problém. Prosím o strpenie, hneď ako dostanem info, budem Vás kontaktovať. " Nemala by byt náhodou na opravu nejaká lehota? 30 dni? Práčka sidse zatiaľ funguje, ale opravár ju vtedy "opravil len tak na oko", aby išla. Ako mám postupovať ďalej? Ďakujem pekne za Vašu odpoveď Prajem pekný deň S pozdravom Hlaváč Miroslav.

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Dobrý deň,

podľa § 18 ods. 4 Zákona o ochrane spotrebiteľa Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu;22) na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.

Ak od uplatnenia reklamácie uplynulo 30 dní, čo vo Vašom prípade uplynulo, máte práva odstúpiť od zmluvy, kedy by Vám museli vrátiť peniaze, alebo právo požadovať výmenu tovaru za nový.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Reklamácia výrobku (Občianske právo)

Dobrý deň
Mám tepelné čerpadlo značky .. od firmy e.... Čerpadlo je stále v záruke do október 2020. V marci 2020 mi tepelné čerpadlo vyhodilo chybu a prestalo mi kúriť a hriať teplú vodu. Chybu som nahlásil firme e...., vtedy sa stále vyhovárali, že pre vzniknutú situáciu covid 19 technik z .. nevykonáva servis. Po niekoľkých telefonátoch a sms správach prišli v máji montážnici z firmy e.... a tepelné čerpadlo odmontovali a zobrali na firmu, že tam to opravia. Čerpadlo mi prišli namontovať až v júli, taktiež po niekoľkých telefonátoch a sms, že si neplnia 30 dňovú lehotu na reklamáciu. V júli po namontovaní čerpadlo vyhodilo ďalšiu chybu, ktorú montážnici nevedeli odstrániť a oznámili mi, že to príde spraviť servisák z .... Do dnešného dna tak nespravili, môj mobil nedvíhajú. Keď som sa dnes dovolal z iného čísla tak sa len vyhovárajú, že nestíhajú a pod. Pol roka mám nefunkčné tepelné čerpadlo. Môžem žiadať o odstúpenie od zmluvy a vrátenie peňazí? Lebo po týchto skúsenostiach s firmou e..... a kvalitou výrobku by som radšej kúpil čerpadlo u inej firmy.

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 16.09.2020)

Dobrý deň,
vo Vašom prípade reklamácia nebola vybavené v súlade s ustanovením § 18 zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa. Nakoľko reklamácia nebola vybavená spôsobom a najmä v lehote upravenej v tomto ustanovení, podľa poslednej vety odseku 3 tohto ustanovenia máte právo na odstúpenie od zmluvy alebo výmenu tovaru za nový.

Ak by ste od zmluvy odstúpili, musíte im tepelné čerpadlo vrátiť a oni Vám zároveň vrátiť zaplatenú kúpnu cenu tepelného čerpadla.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Reklamácia výrobku (Občianske právo)

Dobrý deň, kupovala som si mop na umývanie podlahy a chcela som ho vyreklamovat, ale firma už neexistuje ako postupovať? Predajna kde som ho kúpila funguje ale dodávateľ tohto tovaru už nie. Je povinná mi predajna vrátiť peniaze?

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 05.03.2020)

Dobrý deň. Som toho názoru, že na reklamáciu máte nárok. Vy máte zmluvu s predávajúcim - s obchodom, kde ste produkt kupovali. Tento predávajúci Vám zodpovedá za vady a je povinný reklamáciu vybaviť. S výrobcom, ktorý tento produkt vyrobil a dodal do obchodu, nemáte žiadny zmluvný ani iný vzťah. Predajňa nemôže prenášať vlastné podnikateľské riziko na spotrebiteľa.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Reklamácia výrobku (Občianske právo)

Dobrý večer. Chcel by som Vás poprosiť o radu v tejto záležitosti. Objednal som si cez e shop mobilný telefón na splátky. Telefón mi bol riadne doručený. Asi po týždni sa objavila porucha. Dna 3. 12. 2019 som odoslal telefón predajcovi na reklamáciu. Podľa Slovenskej pošty bola zásielka doručená 6. 12. 2019. Vzhľadom k tomu, že do tridsiatich dni nebola reklamácia vybavená, kontaktoval som predajcu emailom. Po týždennej komunikácii cez email mi pracovníčka sľúbila zaslanie peňazí. Dnes je 20. 1. 2020 a ja nemám ani opravený, či nový telefón, ani peniaze. Ako mám ďalej postupovať? Ďakujem, B.

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 20.01.2020)

Dobrý deň, keďže reklamácie nebola vybavená v lehote do 30 dní,. máte právo na odstúpenie od kúpnej zmluvy a následne na vrátenie peňazí.

Uvedené vyplýva z ust. § 18 ods. 4 zákona o ochrane spotrebiteľa :

"Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu;22) na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok."

 

T.j. : Je potrebné napísať predávajúcemu email, že odstupuje od zmluvy  keďže reklamácia zo dňa 3.12.2019, ktorú prevzal dňa 6.12.2019, nebola vybavená do 30 dní a žiadate vrátenie peňazí na Vami uvedený účet, vrátane nákladov na uplatnenie reklamácie - zaslanie výrobku predávajúcemu.

Predávajúci je povinný Vám vrátiť peniaze do max. 14 dní.

V prípade, že peniaze Vám vrátené nebudú, kontaktujte Slovenskú obchodnú inšpekciu podľa sídla predávajúceho.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Reklamácia výrobku (Občianske právo)

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Dňa 21. 6. 2019. som zakúpil novú práčku LG. Po vypraní prádla som zistil, že robí fľaky. Volal som servisného technika a nemá záujem prísť. Ako mám postupovať. Ďakujem.

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 10.09.2019)

Dobrý deň,

v tomto prípade odporúčame tovar reklamovať, pokiaľ zo strany servisného technika predajcu nedošlo k oprave vady na pračke.

Podľa § 18 ods. 4 Zákona o ochrane spotrebiteľa Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu; na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.

Ak od uplatnenia reklamácie následne uplynie 30 dní, máte teda právo odstúpiť od zmluvy, kedy by vám musel predávajúci vrátiť peniaze, alebo právo požadovať výmenu tovaru za nový.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Reklamácia výrobku (Občianske právo)

Dobrý deň, dal som reklamovať mobilný telefón avšak uplynula lehota 30 dní a nik sa mi neozval. Tak som sa informoval čo je s reklamáciou. Dostal som odpoveď, že mobilný telefón bol poškodený nevhodným zaobchádzaním. Je možnosť odstúpiť od zmluvy, keď mi to dali vedieť až na 31. deň od začiatku reklamácie.

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 13.02.2019)

Dobrý deň, na posúdenie tejto otázky je dôležité zistiť, kedy predávajúci určil spôsob vybavenia reklamácie.

Ak predávajúci určil spôsob vykonania reklamácie ihneď, začína sa mu rátať lehota na vybavenie reklamácie od tohto momentu. Na vybavenie reklamácie má podľa Zákona o ochrane spotrebiteľa 30 dní. Na účely Zákona o ochrane spotrebiteľa sa vybavením reklamácie rozumie: "ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomná výzva na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie."

V prípade, ak predávajúci nedodrží vyššie uvedenú 30 dňovú lehotu, zákon o ochrane spotrebiteľa hovorí: "Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok." Ak bol teda určený spôsob vykonania reklamácie ihneď a uplynula 30 dňová lehota, máte právo odstúpiť od zmluvy alebo právo na výmenu výrobku.

Ak však predávajúci určil spôsob vybavenia reklamácie neskôr, treba túto lehotu počítať odo dňa určenia spôsobu vybavenia reklamácie.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Reklamácia výrobku (Občianske právo)

Otázka zneje. Reklamoval som 18. 12. 2018 sedačku v Merkury Market. Do 17. 1. 2019 sa mi zatiaľ nikto neozval. Preto tých 30 dni platí aj počas Vianoc ? Nie je nejaký výňatok ? Načo mám nárok po nesplnení 30 dni od predajcu ?

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 18.01.2019)

Dobrý deň, 

podľa ust. § 18 zákona o ochrane spotrebiteľa platí (citujeme) :
" Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu; na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok."

Lehota 30 dní uplynula vo Vašom prípade 17.1.2019 - jedná sa o kalendárne dni, t.j. nie pracovné dni.

Pokiaľ teda reklamácia nebola nijako vybavená, máte oprávnenie do zmluvy odstúpiť alebo žiadať nový výrobok. 

V obdobnej veci (nevybavenie reklamácie do 30 dní) bol vynesený zaujímavý rozsudok NS SR č.j. 3Cdo/220/2017 z 11. 10. 2018, podľa ktorého oprávnenie na odstúpenie od zmluvy, kedy vzniká nárok na vrátenie zaplatenej kúpnej ceny, je vtedy, že reklamácia musí byť oprávnená, teda jedná sa o vady za ktoré zodpovedá predávajúci.

 

 

 

 


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Reklamácia výrobku (Občianske právo)

Dobrý deň, prajem, chcel by som sa informačné spýtať, respektíve poradiť s mojim problémom. V sobotu, konkrétne dna 7. 7. 2018 tesne pred záverečnou, som si v záložní zakúpil tovar. Jednalo sa o benzínovú motorovú pílu, bola používaná ale vyzerala byt v dobrom stave. Pani predávajúca mi ju dala naštartovať, píla nechcela naštartovať a chytila asi na desiaty pokus, veľmi som si to neuvedomoval, myslel som si, že je to spôsobené tým, že motorová píla na predajni dlhšie stala a je potrebné ju rozchodiť. Dohodli sme sa teda na kúpnej cene 60e, vyplatil som a s pílou som odišiel. Nedostal som žiadny doklad o kúpe. Keď som však došiel domov, na miesto určenia, kde som mal s pílou vykonávať prácu rezania stromov, vybral som pílu z auta, naštartoval znovu na asi desiaty pokus, a v tom z píly spadla reťaz, ktorá mi skoro vletela do tváre. Potom už píla vôbec nechcela ani naštartovať a mne teda ostala pokazená nefunkčná píla. Podotýkam, že pílu som odložil naspäť do kufra auta a už nepoužíval. Bola sobota a ZÁLOŽŇA bola otvorená len do obeda, preto som už nestíhal ísť pílu okamžite vrátiť. Dnes v pondelok 9. 7. 2018 som hneď ráno išiel do ZÁLOŽNÉ, aj s pílou, kde som popísal spomínaný problém s tým, že žiadam o vrátenie peňazí, keďže zakúpený tovar je nefunkčný. V predajni bola už iná predavačka, ktorá bola maximálne drzá a neochotná, začala ma obviňovať, že som si cez víkend porezal stromy a drevo, a teraz som došiel pílu pokazenú vrátiť. Vôbec nepočúvala čo hovorím, taktiež ma obvinila, že som si z píly odobral súčiastky a teraz som to prišiel vrátiť. Zostal som zaskočený takýmto správaním. Pani nechcela vrátiť peniaze ani vziať mnou zakúpený tovar /pílu/ naspäť. Vraj to ona robiť nemôže a musím sa na predajňu dostaviť, keď tam bude pani, ktorá mi pílu predala. Vypýtal som si preto kontakt na pána majiteľa, nato mi však zamietnuto odpovedal aze majiteľ somnou takéto veci riešiť nebude. Taktiež mi povedala, že som sa s pílou mal vrátiť okamžite, keď sa vada preukázala. Avšak ako som spomenul, píla bola zakúpená asi 10 minút pred zatvorením prevádzky, kým som došiel autom domov, cesta trvala asi ďalších 25 minút, už som to nemal ako stíhať. Pani som upozornil, že zo zákona mám nárok na záruku. Ona mi však drzo odpovedala, že je jej jedno aký poznám zákon, že toto je záložná nie obchod. Taktiež som ju upozornil, že som k zakúpenému tovaru nedostal žiadny doklad o kúpe. Nakoniec sme sa zhodli, že sa vrátim v stredu 11. 7. 2018 nakoľko v tomto čase bude na predajni predavačka, ktorá mi tovar predala. Pílu som nechal na prevádzke, drzá arogantná predavačka mi nechcela dať ani žiadne potvrdenie o tom, že som tam pílu nechal. Nakoniec som to však od nej rázne vypýtal s tým, že chcem mať potvrdenie a doklad o tom, že to je mnou zakúpená píla, ktorú tam nechávam. Nechal som ju tam preto, aby nevzniklo podozrenie, že pílu som používal aj v čase ako napr. dnes, zajtra, pozajtra až do stredy. Chcem sa preto obrátiť na Vás a poradiť sa ako postupovať. Je povinná ZÁLOŽŇA poskytovať záruku? Nehovorím o 2 ročnej záruke, ale nejakú záruku predsa musia akceptovať alebo nie? Je možné, že predaju poškodený tovar a nechcú vrátiť peniaze? Ako postupovať, kde sa obrátiť, resp. čo robiť ak v stredu nevrátia peniaze? Myslím, že záložná ako predajca je zodpovedná za škody, ktoré som ja nezavinil. Pri predaji sa to síce nestalo, keďže sa chyba preukázala až u mňa doma. Pani mi tiež povedala, že píla bola na kontrole, a až tak bola ponúknutá na predaj. Takže neviem čo teraz robiť. Je možné, aby som pílu vrátil a vyplatili mi kúpnu cenu? Pokiaľ by ste sa rozhodli odpovedať, vopred pekne ďakujem. Neviem na koho sa obrátiť. S pozdravom D.

Odpoveď: Reklamácia výrobku

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 09.07.2018)

Dobrý deň,

na Vašu otázku  predkladáme nasledovnú odpoveď :

1./ Chceme uviesť, že urobili ste správne, pokiaľ ste trvali na vydaní dokladu o tom, že ste motorovú pílu nechali na predajni a trvali na doklade o uvedenom. Je chybou záložne, že Vám nedali doklad o kúpe, ktorá povinnosť pre nich vyplýva z ust. Obč. zákonníka a ustanovení zákona o ochrane spotrebiteľa. Reklamačný poriadok musí byť na viditeľnom mieste dostupnom spotrebiteľovi. Podľa zákona o ochrane spotrebiteľa "predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru preukázať kópiu potvrdenia o prijatí reklamácie, dôvody, pre ktoré nie je možné rozhodnúť o spôsobe vybavenia reklamácie ihneď a pre ktoré nie je reklamáciu možné vybaviť ihneď po určení spôsobu vybavenia reklamácie, zaslanie alebo výsledky odborného posúdenia a kópiu dokladu o vybavení reklamácie."

2./ Podľa ust. § 612 a nasl. Obč. zákonníka platí (výber) :
"§ 616  :
Predávaná vec musí mať požadovanú, prípadne právnymi predpismi ustanovenú akosť, množstvo, mieru alebo hmotnosť a musí byť bez vád, najmä musí zodpovedať záväzným technickým normám. Pri potravinách musí byť vyznačený dátum spotreby alebo dátum minimálnej trvanlivosti. Ak to povaha veci pripúšťa, má kupujúci právo, aby sa vec pred ním prekontrolovala alebo aby sa mu jej činnosť predviedla. 

§ 618 : Veci, ktoré majú vady, ktoré nebránia, aby sa mohla vec užívať na určený účel, musia sa predávať len za nižšie ceny, než je obvyklá cena bezvadnej veci; kupujúceho treba upozorniť, že vec má vadu a o akú vadu ide, ak to nie je zrejmé už z povahy predaja.
 

Zodpovednosť za vady predanej veci 
§ 619 
(1) Predávajúci zodpovedá za vady, ktoré má predaná vec pri prevzatí kupujúcim. Pri použitých veciach nezodpovedá za vady vzniknuté ich použitím alebo opotrebením. Pri veciach predávaných za nižšiu cenu nezodpovedá za vadu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena. 
§ 620 :
(2) Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov.
§ 621 : Záručné doby začínajú plynúť od prevzatia veci kupujúcim.

§ 623 :
(1) Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať. 
(2) Ak ide o iné neodstrániteľné vady, má kupujúci právo na primeranú zľavu z ceny veci.

§ 626 
(1) Práva zo zodpovednosti za vady veci, pre ktoré platí záručná doba, zaniknú, ak sa neuplatnili v záručnej dobe. 
(3) Ak ide o použitú vec, zaniknú práva zo zodpovednosti za vady, ak neboli uplatnené do 24 mesiacov odo dňa prevzatia použitej veci kupujúcim alebo do doby, na ktorej sa predávajúci a kupujúci dohodli podľa § 620 ods. 2."

Podľa ust. § 4 zákona o ochrane spotrebiteľa  - predávajúci môže predávať výrobky v nižšej ako bežnej kvalite, len ak spotrebiteľa upozorní na všetky rozdiely. 

3./ Obyčajne záložne majú nastavený kamerový systém a tento pre Vás môže slúžiť ako podklad pri prípadnom riešení problému. Naviac pokiaľ Vám bol vydaný doklad o prijatí tovaru do záložne, je možné konštatovať, že  predávajúci uznal, že sa jedná o jeho tovar. Nevydaný doklad o kúpe tovaru na sumu 60 € môže viesť aj k tomu, že tovar nebol evidovaný v predajni. 

4./ V súlade s ust. § 623 Obč. zákonníka odstúpte od kúpnej zmluvy a žiadajte o vrátenie peňazí aj s pokladničným dokladom. 
Upozornite na možnosť postúpenia nevybavenie reklamácie podľa zákona na Slovenskú obchodnú inšpekciu. V prípade, že Vám nebude vyhovené - nebude vrátená kúpna cena 60 € kontaktujte Slovenskú obchodnú inšpekciu (možnosť uloženia pokuty  za porušenie ustanovení zákona o ochrane spotrebiteľa až  do 66 400 €. Adresy Slov. obchodnej  inšpekcie nájdete na internete /sťažnosť - podnet/.

Budeme radi ak nám dáte vedieť ako ste dopadli.
©
 

 

 

 

 

 

 


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musia zhodovať a otázka musí byť vyplnená..
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto políčko..
Vyplňte prosím toto políčko..
Vyplňte prosím toto políčko..
Prosím vyberte svoj kraj..
Prosím vyberte kategóriu..
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto políčko..
Vyplňte prosím toto políčko..

Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku