Výpovedná lehota pri prenájme bytu pri podaní výpovede nájomcom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Výpovedná lehota pri prenájme bytu pri podaní výpovede nájomcom

Dobrý deň, prosím Vás, je možné dohodnúť zmluvne kratšiu výpovednú lehotu ako tri mesiace pri prenájme bytu podľa Občianskeho zákonníka (teda nie podľa zákona o krátkodobom nájme bytu) v prípade, že výpoveď podáva nájomca? Viem, že pri podaní výpovede prenajímateľom je táto lehota minimálne tri mesiace podľa zákona. Platí táto doba ako minimálna aj pre výpoveď, ktorú podáva nájomca? Ďakujem.

Odpoveď: Výpovedná lehota pri prenájme bytu pri podaní výpovede nájomcom

Dobrý deň, podľa Občianskeho zákonníka je výpovedná lehota pri nájme bytu 3 mesiace. Prenajímateľ môže určiť lehotu dlhšiu ako sú 3 mesiace.

Nájomca ju pri klasickom nájme (nie krátkodobom nájme) nemôže dohodnuť v kratšom trvaní.