Máte
otázku?

Právoplatnosť rozsudku o rozvode


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Právoplatnosť rozsudku o rozvode

Dobrý deň prajem,chcem sa spýtať rozvod sme mali 22.7.2016 a rozsudok nám bol doručný domov 27.8.2016.Bývalému manželovi bolo dané platiť výžívné do 15-teho v mesiaci a v rozsudku bolo písané, že povinný je prispievať výživným počnúc dňom právoplatnosti výroku o rozvode manželstva. Od kedy má teda začať platiť na dieťa, pretože v mojom ponímaní bol právoplatný výrok o rozvode manželstva 22.7.2016 kedy nás rozviedli a teda prvé výžívné mal poslať do 15.8 a druhé do 15.9 do dnešnej doby dieťaťu poslal 31.8 a odvtedy nič... Neviem či právoplatnosť výroku o rozsudku teda bola priamo na súde pri rozvode alebo až doručením rozsudku a jeho následným prevzatím do vlastných rúk.. Ďakujem

Odpoveď: Právoplatnosť rozsudku o rozvode

Dobrý deň, rozsudok sa stáva právoplatným až doručením, nie keď ste boli na pojednávaní. Takže jeho povinnosť vznikla až po 27.08.2016. Doplatiť musí výživné aj za obdobie od 27.08.2016 do 31.08.2016.

Trápi vás "Právoplatnosť rozsudku o rozvode" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Právoplatnosť rozsudku o rozvode (Rozvod)

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako to je s právoplatnosťou rozsudku o rozvode manželstva. 16. 3. nás s ex manželom rozviedli s tým, že sme sa vzdali odvolania proti výrokom. Následne nám 19. 3. bol doručený rozsudok o rozvode. Tým pádom rozsudok je právoplatný odo dna doručenia? A treba ísť s tým papierom ešte na súd ho oraziť, aby bolo vidieť, kedy nadobudol právoplatnosť, keďže to odomňa vyžadujú pri vybavovaní iných veci. Ďakujem pekne za odpoveď.

Odpoveď: Právoplatnosť rozsudku o rozvode

(odpoveď odoslaná: 20.04.2021)

Dobrý deň,

 

áno, máte pravdu, pre právoplatnosť (za predpokladu, že sa účastníci vzdali odvolania) je dôležitý deň doručenia rozsudku. ak už má súd vykázané doručenie rozsudku (ak sa mu už vrátili poštové doručenky), v infocentre príslušného súdu Vám vyznačia na rozsudku doložku právoplatnosti.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Právoplatnosť rozsudku o rozvode" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku