Právoplatnosť rozsudku o rozvode

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Právoplatnosť rozsudku o rozvode

Dobrý deň, chcem sa opýtať: rozvod sme mali 22.7.2016 a rozsudok nám bol doručený domov 27.8.2016. Bývalému manželovi bolo nariadené platiť výživné do 15. dňa v mesiaci a v rozsudku bolo napísané, že je povinný prispievať výživným od dňa právoplatnosti rozsudku o rozvode manželstva. Neviem však, kedy má začať platiť na dieťa, pretože podľa môjho chápania bol rozsudok o rozvode manželstva právoplatný 22.7.2016, keď nás rozviedli, a teda prvé výživné mal poslať do 15.8 a druhé do 15.9. Do dnešného dňa poslal dieťaťu peniaze iba 31.8 a odvtedy nič. Neviem, či sa právoplatnosť rozsudku počíta od dňa rozvodu na súde alebo až od dňa doručenia a následného prevzatia rozsudku. Ďakujem.

Odpoveď: Právoplatnosť rozsudku o rozvode

Dobrý deň, rozsudok sa stáva právoplatným až doručením, nie keď ste boli na pojednávaní. Takže jeho povinnosť vznikla až po 27.08.2016. Doplatiť musí výživné aj za obdobie od 27.08.2016 do 31.08.2016.