Máte
otázku?

Anulovanie rozsudku o rozvode


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Žilina

Otázka: Anulovanie rozsudku o rozvode

Dobrý večer, mám nasledujúcu otázku: Je možné anulovať rozsudok o rozvode? Situácia je taká, že rozsudkom bolo manželstvo rozvedené a odvolanie nebolo podané v lehote 15 dní. Radi by sme tento rozsudok anulovali a vrátili veci do pôvodného stavu - stavu pred rozvodom. Je to možné? A ak áno, čo je potrebné na túto anuláciu? Ďakujem za informácie.

Odpoveď: Anulovanie rozsudku o rozvode

Dobrý deň, vzhľadom na to, že proti rozsudku ani jeden z účastníkov konania nepodal odvolanie, tak sa rozsudok o rozvode manželstva stal právoplatným. Právoplatné súdne rozhodnutie v zásade nie je možné zmeniť a je záväzné (jediným spôsobom revízie právoplatných súdnych rozhodnutí je dovolanie - vo Vašom prípade však podanie dovolania neprichádza do úvahy). Občiansko-súdny poriadok konanie o anulovaní, resp. zrušení právoplatného súdneho rozhodnutia nepozná. Na základe toho je možné skonštatovať, že Vaše manželstvo je právoplatne rozvedené (Vaše manželstvo zaniklo dňom právoplatnosti rozsudku). Ak chcete manželstvo obnoviť, musíte znovu uzavrieť manželstvo.

Trápi vás "Anulovanie rozsudku o rozvode" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Anulovanie rozsudku o rozvode" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.