POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Pečiatka právoplatnosti

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Pečiatka právoplatnosti

Dobrý deň, chcem sa opýtať: Rozviedla som sa a pri súde sme sa obaja vzdali práva na odvolanie. Prišiel mi rozsudok, v ktorom to je aj tak uvedené. Potrebujem si ešte prebrať pečiatku právoplatnosti? Alebo mi platí tento rozsudok tak, ako je? Ďakujem.

Odpoveď: Pečiatka právoplatnosti

Dobrý deň, na úradné účely (napr. zmena priezviska po rozvode manželstva) je potrebné zabezpečiť vyznačenie právoplatnosti na rozsudku. Účinky rozvodu manželstva totiž nastávajú až právoplatnosťou rozsudku o rozvode. Potvrdením o právoplatnosti rozsudku je práve pečiatka súdu. O právoplatnosti rozsudku sa môžete informovať telefonicky na infocentre súdu. Následne Vám na infocentre vyznačia právoplatnosť (buď osobne alebo im zašlite rozsudok poštou spolu so žiadosťou o vyznačenie právoplatnosti).