Máte
otázku?

Pečiatka právoplatnosti


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Pečiatka právoplatnosti

Dobrý deň, chcem sa opýtať, rozviedla som sa a pri súde sme sa obaja vzdali práva na odvolanie. Prišiel mi rozsudok, kde to je aj tak napísané. Potrebujem si teda ísť ešte po pečiatku právoplatnosti? Alebo mi ten rozsudok platí tak ako je. Vďaka.

Odpoveď: Pečiatka právoplatnosti

Dobrý deň, na úradné účely (napr. zmena priezviska po rozvode manželstva) je potrebné zabezpečiť vyznačenie právoplatnosti na rozsudku. Účinky rozvodu manželstva totiž nastávajú až právoplatnosťou rozsudku o rozvode. Potvrdením o právoplatnosti rozsudku je práve pečiatka súdu. O právoplatnosti rozsudku sa môžete informovať telefonicky na infocentre súdu. Následne Vám na infocentre vyznačia právoplatnosť (buď osobne alebo im zašlite rozsudok poštou spolu so žiadosťou o vyznačenie právoplatnosti).

Trápi vás "Pečiatka právoplatnosti" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Pečiatka právoplatnosti (Rozvod)

Dobrý deň,
V roku 2016, v auguste nás súd s bývalou manželkou rozviedol. Obidvaja sme si prevzali rozsudok o rozvode manželstva. Teraz sa znovu idem zenit. Pýtajú na úrade " papier o rozvode". Musí byt na ňom vyznačená právoplatnosť?

Odpoveď: Pečiatka právoplatnosti

(odpoveď odoslaná: 14.10.2022)

Dobrý deň,   áno, ak sa idete znovu ženiť, tak treba predložiť rozhodnutie o rozvode predchádzajúceho manželstva, ktoré bude opatrené doložkou právoplatnosti. Ak to nemáte, stačí ísť na infocentrum príslušného súdu, ktorý Vás rozviedol spolu s rozsudkom a tam Vám zabezpečia aj doložku právoplatnosti.

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Pečiatka právoplatnosti" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku