Pomoc pri rozvode manželstva


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislavský
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 18. 8. 2015

Otázka: Pomoc pri rozvode manželstva

Dobry ďeň Rad by som vas poprosil o radu a vysvetlenie aky ma byt postup pri rozvode dohodou. Neviem presny postup. V skratke o nasom vztahu. 04.05.2013 sme mali svadbu a uzavreli manzelsky zväzok. Po tom ako sme cc a 4 roky spolu chodili. Pred manzelstvom sme sa dohodli a planovali nas dalsi zivot a zaklade toho sme sa rozhodli zobrat. Po svadbe nas vztah fungoval cca 5 6 mesiacov. Planovali sme mat dieta no uz tam nastal prvy problem zena neustale pracovala vo svojej praci alebo v domacej firme, coraz viac a viac sme mali menej casu pre seba ja taktiez mam pracu, kde pracujem casto aj v nocnych. No aj to ked sme rozpravali o dietati zena pri mne raz rozpravala, ze dieta chce potom zase, ze nie. A tak to pokracovalo az kym som sa nedovedel od ludi co zena rozprava v okloli a druhym ludo, ze na co nam bude dieta a podobne. Nemali sme ziaden konflikt ani nic podobne, co pre co by mala zmenit pohlad na nas spolocny zivot a vytvorenie rodiny. Pred svadbou a ako aj po svadbe sme zacali riesit aj svoj domcek, ktory sme zacali stavat po svadbe. Uz aj tam vnikol dalsi problem, ked som musel z dôvodu zeninho konania a nerozhodovania po spolocnej dohode s nou dat si spravit podielove prava na majetok u notara. Podielove spoluvlastnictvo som dal iba kvôli hypoteke a dlh som napisal iba na svoju osobu, viem je to trocha pritiahnute za vlasy ale musel som tak konat. Pocas dalsieho stavania domu zena na mna neustale utocila, ze na co nam je dom, ze mozne byvat u nich na chalupe, v ktorej maju jej rodicia otvorenu krcmu a tam nam bude dobre. Zo zaciatku stavby zena mala radost ked videla ako rastie nas domcek no potom mi zacala vycitat, ze na co to vlastne staviame, ze sme mohli ostat byvat tam kde sme spolu boli. V tom dome kde je z prednej casti krcma a my sme byvali v zadnej casti domu, kde sme mali aj okno smerom do dvora kde sedeli zakaznici a nebol tam ziaden klud. Dňa 24.2.2014 ma zena vyhodila zbalila mi veci a poslala ma prec od seba nevedel som pre co a z akeho dôvodu... do teraz to neviem, ale zabudol som na to a mozno len toho bolo na nu vela, ked tahala dve prace a este ja som sa snazil s nou riesit stavbu domu. Boli sme od seba a zili oddelene asi 3 a pol mesiaca po tom sme spolu zacali opäť žit v tom ich domceku s krcmou pokusali sme sa obaja o to aby sme sa vyvarovali chybam a dali nas zivot do poriadku vsak sme si slubili v dobrom i v zlom ... tento rok 2015 sme sa sa rozhodli a dohodli na rozvode dohodou len neviem presny postup poprosil by som vas o pomoc pri rozvode manželstva.

Odpoveď: Pomoc pri rozvode manželstva

Dobrý deň, pomoc pri rozvode manželstva Vám môžeme poskytnúť. Najskôr je však potrebné vedieť, že na Slovensku zatiaľ neexistuje "rozvod dohodou". Manželia sa samozrejme môžu dohodnúť na rozvode, avšak nepodpisujú ten istý papier, ktorý potom spoločne posielajú súdu ale postup je rovnaky ako pri klasickom rozvode. Všetko o rozvode (ako aj návrh na rozvod) nájdete bezplatne na našej stránke: rozvod manželstva.

V prípade ďalšícho otázok nám napíšte.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Pomoc pri rozvode manželstva (Rozvod)

Dobrý deň, mám jednu otázku. Idem písať žiadosť o rozvod. Manžel s rozvodom súhlasí. Bývame zvlášť. Máme jedno neplnoleté 7 ročné dieťa, ktoré býva so mnou pretože, manžel súhlasí, že bude zverené do mojej starostlivosti. Musím to uviesť aj v návrhu na rozvod? Že dieťa si žiadam do osobnej starostlivosti? Alebo sa nás to tam len opýtajú? Neviem ako to chodí. Ďakujem pekne za odpoveď.

Odpoveď: Pomoc pri rozvode manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 21.01.2020)

Dobrý deň. Ak z manželstva pochádzajú deti, tak spolu s konaním o rozvod manželstva je povinne spojené aj konanie o úprave pomerov k maloletým deťom na čas po rozvode. Z tohto dôvodu je potrebné vyriešiť v návrhu aj úpravu pomerov k Vášmu spoločnému dieťaťu. Mali by ste tam uviesť jednak komu má byť dieťa zverené do starostlivosti, koľko bude druhý rodič platiť na dieťa výživné, či resp. ako bude upravený styk tohto druhého rodiča s dieťaťom a tiež zmienku o zastupovaní a správe majetku dieťaťa (posledné dve menované práva by mali patriť v zásade obom rodičom).


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk