Polovičný úväzok cez dovolenku vo výpovednej lehote

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Polovičný úväzok cez dovolenku vo výpovednej lehote

Dobrý deň, Ak zamestnanec podal výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou a ostáva mu 15 dní dovolenky, ktorú si plánuje vziať na konci výpovednej lehoty až do dňa ukončenia pracovného pomeru, je otázka, či sa môže počas tejto dovolenky zamestnať u iného zamestnávateľa na polovičný úväzok. Alebo je to vylúčené? Ďakujem.

Odpoveď: Polovičný úväzok cez dovolenku vo výpovednej lehote

Dobrý deň,
počas trvania dovolenky je vašou vecou ako ju využijete a teda môžete sa aj riadne zamestnať na akýkoľvek druh pracovného pomeru  zamestnať u nového zamestnávateľa /plný úväzok, polovičný, dohoda v zmysle Zákonníka práce/.