Podvod predaja bytu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Podvod predaja bytu

Bol spáchaný podvod pri podpísaní kupnej zmluvy, konkrétne falšovanie podpisov. Ako by sme mali postupovať ďalej?

Odpoveď: Podvod predaja bytu

Dobrý deň, pokiaľ došlo k podvodu pri predaji bytu, môžete to riešiť podaním trestného oznámenia ako aj civilnou žalobou. Pri podani civilnej žaloby platí, že uvedená situácia sa Vás musí týkať, aby ste to mohli riešiť žalobou. To znamená, že pri civilnej žalobe musíte byť do konania zainteresovaný, napríklad pri určovacej žalobe musíte mať naliehavý právny záujem.