POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Opätovný návrh na rozvod manželstva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo,

Otázka: Opätovný návrh na rozvod manželstva

Dobrý deň, pred pár mesiacmi som podal návrh na rozvod manželstva. Súd však tento návrh zamietol ako nedôvodný. Proti rozsudku som zatiaľ nepodal odvolanie. Avšak dôvody, ktoré som súdu prezentoval, vnímam ako závažné. Cítim k manželke neprekonateľný odpor a ďalšie spolužitie si neviem predstaviť. Rád by som sa preto poradil, či existuje šanca, že by súd mohol svoje rozhodnutie prehodnotiť. Dôvody, ktoré som na súde uviedol, podľa môjho názoru svedčia o trvalom rozvrate manželstva.

Odpoveď: Opätovný návrh na rozvod manželstva

Dobrý deň, pokiaľ ste nestihli podať odvolanie proti rozsudku a neupravili ste dôvody rozvratu manželstva, potom opätovné podanie návrhu na rozvod manželstva po zamietnutí návrhu nie je možné z tých istých dôvodov. Musí ísť o nové dôvody, aby súd návrhu na rozvod manželstva vyhovel a manželstvo rozviedol. Nižšie uvádzame judikát, ktorý riešil podobnú situáciu.

R 31/1963

Zamietavý rozsudok vo veci rozvodu manželstva zakladá prekážku právoplatne rozhodnutej veci, pokiaľ po predchádzajúcom súdnom rozhodnutí nenastali nové skutočnosti, ktoré samy osebe alebo spolu so skutočnosťami, ktoré už boli predmetom konania predchádzajúceho zamietavému rozhodnutiu, môžu byť podkladom pre záver o hlbokom a trvalom rozvrate manželstva.