Omeškanie pri platení výživného

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín

Otázka: Omeškanie pri platení výživného

Dobrý večer, rád by som Vás poprosil o radu ohľadom výživného na deti. Moja exmanželka mi sústavne vyhráža sa súdom kvôli oneskorenému výživnému, a to len o dva alebo päť dní. Žijem v zahraničí, takže niekedy platba prebehne neskôr, avšak platím jej každý mesiac. Ešte sa mi nestalo, že by som nezaplatil. Môže ma z toho dôvodu sťažovať na súde? Nevím, ako mám postupovať. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom, P. Buch.

Odpoveď: Omeškanie pri platení výživného

Dobrý deň,

na súd za omeškanie pri platení výživného Vás nemôže dať. Rovnako to nie je ani trestný čin, ak sa omeškáte pár dní.

Pri omeškaní s platením výživného ide o trestný čin až vtedy, ak meškáte s 3 mesačnými splátkami počas obdobia 2 rokov.

Pripravuje sa však novela zákona o rodine, pričom bude možné požadovať už aj úroky z omeškania pri platení výžívného. Potom bude môcť požadovať uhradiť okrem výživného aj úroky z omeškania.