Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Návrh žiadosti na rozvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Návrh žiadosti na rozvod

Dobrý deň, potrebovala by som pomoc s vypracovaním návrhu na rozvod. Chcela by som sa opýtať, koľko kópií musíme mať a či môže manžel všetko zaniesť na súd sám, alebo musím ísť aj ja. Žijem mimo miesta trvalého pobytu a viem, že pojednávanie prebieha na súde v mieste trvalého pobytu. Okrem kópie sobášneho listu a kolku, potrebujem ešte niečo k návrhu? Ďakujem.

Odpoveď: Návrh žiadosti na rozvod

Dobrý deň, s vypracovaním návrhu na rozvod manželstva Vám môžeme pomôcť.

Manžel môže všetko odniesť na súd sám (ak si natoľko dôverujete), nepotrebujete byť prítomná.

Na konanie o rozvod manželstva je miestne príslušný súd, v ktorého obvode mali manželia posledné spoločné bydlisko, ak v obvode tohto súdu má bydlisko aspoň jeden z nich. Inak je miestne príslušný všeobecný súd toho manžela, ktorý návrh nepodal. Ak takto príslušnosť súdu nemožno určiť, je príslušný všeobecný súd navrhovateľa.

Návrh sa podáva na súd 2x (ak to pôjde odniesť sám, tak nech si zoberie 3 originály a nechá si jeden vyznačiť a ktorý mu vrátia.

Okrem sobášneho listu a kolku, ak nemáte deti nepotrebujete nič viac.