Návrh na zvýšenie výživného na maloleté dieťa a súd

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trnava

Otázka: Návrh na zvýšenie výživného na maloleté dieťa a súd

Zdravím. Chcem podať návrh na zvýšenie výživného. Je možné to urobiť aj za mojej neprítomnosti na pojednávaní? Otec maloletého podal podnet na sociálnu starostlivosť, kde uviedol, že dieťa je týrané, hladuje a často je nechávané samo doma. Ja som zrušila všetky jeho kontakty s maloletým. Urobila som správne? Otec má nárok na stretnutie sa každý druhý víkend na 24 hodín. Keďže žije mimo územia Slovenskej Republiky, vidia sa 2 až 3 krát do roka na dobu približne 14 dní. Vopred vám ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Návrh na zvýšenie výživného na maloleté dieťa a súd

Dobrý deň, súdne pojednávanie pokiaľ ide o maloleté dieťa určite bude nariadené. Súd Vás bude musieť na pojednávaní vypočuť. Ak nechcete byť prítomná na súde, potom si môžete zvoliť zástupcu na zastupovanie v konaní, ktorý tam bude chodiť namiesto Vás. Zrušenie kontaktov, ak má otec upravený styk s dieťaťom nie je správne riešenie, otec sa môže domáhať výkonu rozhodnutia na súde.