Návrh na zrušenie predbežného zverenia do osobnej starostlivosti

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Košice

Otázka: Návrh na zrušenie predbežného zverenia do osobnej starostlivosti

Dobrý deň, mám záujem o zrušenie predbežného zverenia maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti starej mamy. Toto zverenie bolo v minulosti vykonané zo vzájomnej dohody medzi mnou ako matkou dieťaťa a starou matkou. Aktuálne so svojím partnerom disponujeme vlastným bývaním a chceme toto zverenie zrušiť a dieťa opäť prideliť mne ako matke. Rada by som sa opýtala - existuje vzorový dokument, podľa ktorého by sa dal tento postup realizovať, tak pre zverenie ako aj pre jeho zrušenie? Ďakujem pekne. Martina.

Odpoveď: Návrh na zrušenie predbežného zverenia do osobnej starostlivosti

Dobrý deň,

ak dieťa nebolo zverené do starostlivosti starej mamy súdnym rozhodnutím, ale len na základe Vašej dohody, potom Vám odporúčam požiadať ju, aby Vám dieťa umožila vziať späť do Vašej starostlivosti. Ak bolo dieťa zverené starej matke súdnym rozhodnutím, potom môžete podať návrh na zverenie dieťaťa do Vašej osobnej starostlivosti. Budete musieť preukázať, že na Vašej strane nastala zmena pomerov odôvodňujúca opätovné zverenie dieťaťa do Vašej osobnej starostlivosti.