Nástup do výkonu trestu odňatia slobody

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Nástup do výkonu trestu odňatia slobody

Dobrý deň, prosím vás, mám otázku ohľadom nástupu do výkonu trestu odňatia slobody. Bol som odsúdený krajským súdom bez mojej prítomnosti na 5 rokov. Keď som volal na súd, povedali mi, že zaslali príkaz na dodanie do výkonu trestu polícii. Bolo mi povedané, že väznica ma vyzve na nástup do výkonu trestu odňatia slobody. Prosím vás, aký je zákonný postup. Ďakujem.

Odpoveď: Nástup do výkonu trestu odňatia slobody

Dobrý deň,

v prípade nástupu do výkonu trestu odňatia slobody Vám príde výzva, aby ste nastúpili do výkonu trestu odňatia slobody. Je veľmi dôležité, aby ste si preberali poštu na adrese, ktorú ste uviedli na súde alebo orgánom činným v trestnom konaní. Pretože poštu Vám budú doručovať na túto adresu.

Vo Vašom prípade si teda počkajte na výzvu na nástup do výkonu trestu odňatia slobody.