Máte
otázku?

Výkon trestu odňatia slobody


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Nitra

Otázka: Výkon trestu odňatia slobody

Dobrý deň. Chcela by som Vás požiadať o radu ako podať žiadosť o upustenie trestu odňatia slobody zo zdravotných dôvodov, mám švagra v nemocnici odsúdených v Trenčíne a je na tom dosť zle, spáchal ľahký zločin.

Odpoveď: Výkon trestu odňatia slobody

Dobrý deň. Naše trestné právo nepozná inštitút upustenia od výkonu trestu odňatia slobody zo zdravotných dôvodov. Nepriaznivý zdravotný stav odsúdeného môže byť dôvodom jedine na odklad výkon trestu odňatia slobody (§ 409 Trestného poriadku) alebo na prerušenie výkonu trestu odňatia slobody (§ 412 Trestného poriadku).

Trápi vás "Výkon trestu odňatia slobody" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Výkon trestu odňatia slobody (Trestné právo)

Dobrý deň. Ďakujem Vám za odpoveď, no chcem Vám povedať, že tá možnosť tam je, nakoľko nám to poradil pedagóg nášho odsúdeného kôli tomu, že podmienečné prepustenie (PP), Teda požiadanie o PP, je vzhľadom k jeho zdr. stavu ďaleko, a že, aby sme napísali na okr. súd v Trenčíne žiadosť o upustenie výšky trestu kvôli zdr. stavu odsúdeného. Ďakujem.

Odpoveď: Výkon trestu odňatia slobody

(odpoveď odoslaná: 19.06.2017)

Dobrý deň. Pokiaľ mal pedagóg Vášho odsúdeného na mysli uplatnenie inštitútu upustenia od výkonu trestu v zmysle § 413 Trestného poriadku, potom je potrebné zdôrazniť, že „zdravotné dôvody“ sú príliš široký pojem. K možnosti uplatnenia tohto inštitútu totiž nestačí nepriaznivý zdravotný stav, ale musí ísť o odsúdeného, ktorý ochorel na nevyliečiteľnú životu nebezpečnú chorobu alebo nevyliečiteľnú duševnú chorobu. Existencia takéhoto ochorenia však z Vašej otázky nevyplýva, nakoľko ste uvádzali iba bližšie nešpecifikované zdravotné dôvody.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Výkon trestu odňatia slobody" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku