Máte
otázku?

Manžel sa nechce dať rozviesť


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trnava

Otázka: Manžel sa nechce dať rozviesť

Prosím vás, mám takýto problém: môj manžel odišiel od nás asi pred dvoma rokmi. Nechce sa dať rozviesť a na deti mi nechce dať ani cent. Existuje nejaké riešenie, ako ho donútiť, aby mi platil na deti, aj keď nie sme rozvedení? Je možné žiadať aj o spätné výživné? Prosím vás, som úplne zúfalá.

Odpoveď: Manžel sa nechce dať rozviesť

Dobrý deň,

pokiaľ sa manžel nechce dať rozviesť, to ešte neznamená, že Vás súd nerozvedie. 
Keď sa jeden manžel nechce dať rozviesť súd skúma dôslednejšie dôvody rozvratu manželstva. Návrh na rozvod manželstva je potrebné formulovať tak, aby súd nemal pochybnosti o tom, že dôvody rozvratu manželstva sú dané. To, že spolu nežijete je dôležitý fakt, ktorý na súde zaváži.

 

Pokiaľ manžel neprispieva na dieťa, už teraz pred rozvodom môžete od manžela súdnou cestou vymáhať výživné. Nie však v konaní o rozvod. Je to osobitné konanie. Súd môže výživné priznať aj spätne 3 roky, avšak musia byť splnené dôvody hodné osobitného zreteľa, ktoré sa ťažko preukazujú.

 

Takže sa vôbec neobávajte, keď sa manžel nechce dať rozviesť, súd Vás s vysokou pravdepodobnosťou rozvedie. Ak návrh budete správne formulovať môže to byť pomerne rýchlo.

Trápi vás "Manžel sa nechce dať rozviesť" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Manžel sa nechce dať rozviesť (Rozvod)

Dobrý deň, odišla som od manžela približne pred 9 mesiacmi kvôli jeho problémom s drogami. V súčasnosti bývam u svojich rodičov. Manžel sa za nami presťahoval do rovnakého mesta, avšak žije sám v prenajatom byte. Nechodí do práce a na nášho malého syna ešte ani centom neprispel. Odmieta sa rozviesť a stále sľubuje, že sa zmení, no situácia je čoraz horšia. Odmietla som mu umožniť vidieť syna, pretože je väčšinou pod vplyvom drog. Existuje spôsob, ako dosiahnuť, že by mal právne obmedzený prístup k synovi, dokým nepodám papiere na rozvod? Mohla by som ho nahlásiť sociálnym pracovníčkam, ktoré by preskúmali jeho životné podmienky? Alebo ako otec má právo sa s ním stretávať, aj keď má takéto problémy?

Odpoveď: Manžel sa nechce dať rozviesť

(odpoveď odoslaná: 01.08.2015)

Dobrý deň, ak sa manžel nechce rozviesť, ešte to neznamená, že Vás súd nerozvedie. 

Na to, aby súd zakázal otcovi styk s dieťaťom nie je až tak dôležité, ako žije on, ale aký dopad by mal styk dieťaťa s otcom priamo na dieťa. Ak by to vážne ohrozovalo zdravý vývoj dieťaťa, tak súd môže tento styk zakázať. Môžete o to požiadať priamo súd predbežným opatrením, ale je potrebné vedieť preukázať, že jeho vplyv na dieťa je negatívny. Bez dôkazov Vám súd takéto predbežné opatrenie alebo aj rozhodnutie nevydá. Dá sa to riešiť aj svedeckými výpoveďami tretích osôb.

 


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Manžel sa nechce dať rozviesť" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.