Máte
otázku?

Manžel sa nechce dať rozviesť


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trnava

Otázka: Manžel sa nechce dať rozviesť

Prosim vas mam takyto problem: manzel od nas odisiel asi pred dvoma rokmi. manžel sa nechce dat rozviest a na deti mi nechce davat ani cent. prosim vas je nejake riesenie, ako ho donutit, aby mi platil na deti, aj ked niesme rozvedeni a este da sa ziadat aj spatne vyzivne alebo ako to nazvat, prosim mozte mi, som uplne zufala.

Odpoveď: Manžel sa nechce dať rozviesť

Dobrý deň,

pokiaľ sa manžel nechce dať rozviesť, to ešte neznamená, že Vás súd nerozvedie. 
Keď sa jeden manžel nechce dať rozviesť súd skúma dôslednejšie dôvody rozvratu manželstva. Návrh na rozvod manželstva je potrebné formulovať tak, aby súd nemal pochybnosti o tom, že dôvody rozvratu manželstva sú dané. To, že spolu nežijete je dôležitý fakt, ktorý na súde zaváži.

 

Pokiaľ manžel neprispieva na dieťa, už teraz pred rozvodom môžete od manžela súdnou cestou vymáhať výživné. Nie však v konaní o rozvod. Je to osobitné konanie. Súd môže výživné priznať aj spätne 3 roky, avšak musia byť splnené dôvody hodné osobitného zreteľa, ktoré sa ťažko preukazujú.

 

Takže sa vôbec neobávajte, keď sa manžel nechce dať rozviesť, súd Vás s vysokou pravdepodobnosťou rozvedie. Ak návrh budete správne formulovať môže to byť pomerne rýchlo.

Trápi vás "Manžel sa nechce dať rozviesť" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Manžel sa nechce dať rozviesť (Rozvod)

Dobrý deň, Odišla som od manžela zhruba pred 9 mesiacmi, pretože ma problémy s drogami. Bývam teraz u svojich rodičov. Manžel sa za nami presťahoval, do rovnakého mesta, ale býva sám v prenajatom byte. Nechodí do práce, na malého syna mi ešte neprispel ani centrom. Nechce sa rozviesť, stále sľubuje, ze sa zmení, ale je to len horšie. Odmietla som ukazovať mu syna, keďže je väčšinou pod vplyvom drog. môžem nejak, este kým nepodam papiere na rozvod, dosiahnuť, aby právne, nemal k malému prístup?mohla by som ho udať nejakým sociálnym pracovníčkam, ktoré by preskúmali, ako manžel žije? Alebo ako otec ma právo sa s ním stretávať, aj keď ma takéto problémy?

Odpoveď: Manžel sa nechce dať rozviesť

(odpoveď odoslaná: 01.08.2015)

Dobrý deň, ak sa manžel nechce rozviesť, ešte to neznamená, že Vás súd nerozvedie. 

Na to, aby súd zakázal otcovi styk s dieťaťom nie je až tak dôležité, ako žije on, ale aký dopad by mal styk dieťaťa s otcom priamo na dieťa. Ak by to vážne ohrozovalo zdravý vývoj dieťaťa, tak súd môže tento styk zakázať. Môžete o to požiadať priamo súd predbežným opatrením, ale je potrebné vedieť preukázať, že jeho vplyv na dieťa je negatívny. Bez dôkazov Vám súd takéto predbežné opatrenie alebo aj rozhodnutie nevydá. Dá sa to riešiť aj svedeckými výpoveďami tretích osôb.

 V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Manžel sa nechce dať rozviesť" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku