Kde získam potvrdenie o rozvode?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Kde získam potvrdenie o rozvode?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na nasledujúcu vec: Môj partner je rozvedený, ale bohužiaľ nemá rozvodové papiere, pretože odišiel od rodiny bez akýchkoľvek dokumentov a tí, bohužiaľ, už nežijú. Teraz, po niekoľkých rokoch, by sme sa chceli zasťahovať, ale nevieme, kde požiadať o tieto papiere. Môžete mi, prosím, poradiť? Ďakujem. Rozvodové papiere potrebujeme.

Odpoveď: Kde získam potvrdenie o rozvode?

Dobrý deň,

papier o rozvode je vo Vašom prípade rozsudok o rozvode. Je to veľmi jednoduché, môžete to riesiť písomnou žiadosťou na súd, ktorý ho rozvádzal. Do žiadosti napíšte, že žiadate o vydanie rovnopisu rozsudku o rozvode manželstva medzi nimi dvoma (uvedte presne mená a priezviska oboch manželov, ich dátumy narodenia a bydlisko) ako aj spisovú značku rozsudku o rozvode (ak ho viete). Ak spisovú značku neviete, môžete zavolať priamo na súd a požiadať ich, aby Vám spisovú značku rozvodového konania oznámili. Povedia Vám ju aj do telefónu. Zároveň napíšte, kde chcete poslať tento rozsudok a nalepte na žiadosť aj kolok v hodnote 1,50 €.

Žiadosť musí byť odoslaná v mene Vášho priateľa (ako účastníka konania).