POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu

Dobrý deň, chystám sa podať žiadosť o rozvod a pripravujem si všetky potrebné doklady. Nejasné mi je, čo je to potvrdenie o spoločnom bydlisku manželov. Máme byt na úver, v ktorom obaja bývame a sme spoločnými dlžníkmi, ale formálny trvalý pobyt má tu len môj manžel. Ja mám trvalý pobyt u rodičov, kde sa tiež chystám podať žiadosť. Ďakujem.

Odpoveď: Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu

Dobrý deň, doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu nie je povinnou náležitosťou návrhu na rozvod. Stačí v návrhu len túto skutočnosť tvrdiť - t.j. uviesť kde bývate. Nie je pritom rozhodujúci trvalý pobyt ale bydlisko (t.j. reálny pobyt).

Trápi vás "Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu (Rozvod)

Dobrý deň, mám otázku ohľadom žiadosti o rozvod. Boli sme konfrontovaní s problémom, keďže naše spoločné bydlisko má u oboch manželov inú adresu trvalého pobytu. Dom, ktorý sme dostavali v decembri 2014, je trvalým pobytom môjho manžela, zatiaľ čo ja a deti, hoci tam tiež bývame, máme stále nezmenenú adresu trvalého pobytu. Môžete mi, prosím, poradiť, aké potvrdenie posledného spoločného pobytu je potrebné k žiadosti o rozvod priložiť? Ďakujem.

Odpoveď: Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu

(odpoveď odoslaná: 16.07.2015)

Dobrý deň, trvalý pobyt nie je podstatný pri rozvode manželstva. Dôležitý je reálny pobyt, ktorý uvádzajte do návrhu. Pojem bydlisko nie je totožný s pojmom trvalý pobyt. 

Potvrdenie o bydlisku nemusíte k návrhu prikladať.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Podotázka: Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu (Rozvod)

Dobrý deň. S manželkou podávame žiadosť o rozvod a nikdy sme nemali spoločné trvalé bydlisko. Potrebujeme tam dokumentovať každý zvlášť svoje? Ďakujem.

Odpoveď: Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu

(odpoveď odoslaná: 07.04.2015)

Dobrý deň, v súdnom konaní nie je potrebné dokladovať to, kde bývate, stačí to do návrhu uviesť. Súd túto skutočnosť, ak nie je sporná neskúma.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Doklad o spoločnom bydlisku k rozvodu" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.