Dedičstvo jedného z manželov a BSM

Online právna poradňa
Oblasť práva: Dedičské právo, Bratislava

Otázka: Dedičstvo jedného z manželov a BSM

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či má manžel nárok na dedičstvo jedného z manželov po rozvode pri riešení BSM? Ďakujem, Veronika

Odpoveď: Dedičstvo jedného z manželov a BSM

Dobrý deň,

pokiaľ ide o odpoveď na otázku, či má druhý manžel nárok na dedičstvo jedného z manželov pri vyporiadaní BSM, tak k tomu uvádzame, že vec nadobudnutá dedičstvom počas manželstva nepatrí do BSM a preto nebude ani predmeto vyporiadania.

Ak by jeden z manželov zdedil peniaze, taktiež tieto peniaze nepatria do BSM a nebudú sa vyporiadavať. Ak sa však peniaze alebo majetok z dedičstva použije na majetok patriaci do BSM, potom investujúci manžel (dedič) má právo požadovať vrátiť tieto peniaze pri vyporiadaní BSM.