Ako môžem podať trestné oznámenie/ nahlásiť cez internet?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Zahraničie

Otázka: Ako môžem podať trestné oznámenie/ nahlásiť cez internet?

Mám napísaný list s obsahom toho, čo sa mi stalo. Zažila som veľmi nepríjemnú situáciu. Žijem v zahraničí a počas môjho posledného dňa víkendovej návštevy Slovenska mi na zastávke ukradli batoh so všetkými mojimi osobnými vecami, vrátane dokladov a drahej elektroniky, v celkovej hodnote 800 EUR. Keď sme sa pokúsili túto situáciu zahlásiť a vybaviť nové doklady, bolo nám povedané, že sa to nedá a máme prísť zajtra. Avšak, my sme museli večer odletieť späť do zahraničia. Odvtedy som sa snažila zistiť, čo mám urobiť. Požiadala som rodinných príslušníkov, aby to za mňa zahlásili, ale bez úspechu. Moja otázka teda znie: Môžem to poslať e-mailom? Ak áno, na akú e-mailovú adresu to mám poslať a aký by bol postup? Ďakujem vopred za odpoveď.

Odpoveď: Ako môžem podať trestné oznámenie/ nahlásiť cez internet?

Dobrý deň,

je to možné pretože orgány činné v trestnom konaní konajú aj z úradnej povinnosti. Mohli by teda e-mail brať ako podnet na začatie trestného stíhania. Lepšie však bude, ak trestné oznámenie pošlete poštou doporučene, aby ste mali doklad o tom, že ste ho podali. V trestnom oznámení si uplatnite aj škodu.