Zverenie dieťaťa a nezáujem druhého rodiča

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín

Otázka: Zverenie dieťaťa a nezáujem druhého rodiča

Dobrý deň. Sme manželia už šesť rokov a máme maloleté dieťa. Momentálne som nezamestnaná, takže manžel je jediný, kto pracuje a žijeme v byte, ktorý patrí jeho rodičom. Chcela by som sa spýtať, komu by zverili dieťa, ak by manžel nejavil záujem. A moja druhá otázka je: Na čo mám vlastne právo a nárok?

Odpoveď: Zverenie dieťaťa a nezáujem druhého rodiča

Dobrý deň. Vo veciach starostlivosti súdu maloleté deti je prvoradým kritériom najlepší záujem dieťaťa. Ak teda otec nejaví o dieťa náležitý záujem, bolo by v záujme dieťaťa, aby sa bolo zverené do starostlivosti matky. Pokiaľ ide o Vašu druhú otázku, v zásade platí, že obaja rodičia (matka aj otec dieťaťa) majú rovnaké rodičovské práva a povinnosti.