Zostatok dlhu zrušená nebanková spoločnosť

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Zostatok dlhu zrušená nebanková spoločnosť

Dobrý deň, mala som dlh vo spoločnosti Teleservis (Kešovka), ktorej NBS odobrala licenciu a teraz neviem, komu mám tento dlh doplatiť. Vedeli by ste mi, prosím, v tejto veci poradiť? Ďakujem.

Odpoveď: Zostatok dlhu zrušená nebanková spoločnosť

Dobrý deň,
je predovšetkým vecou veriteľa - nebankovej spoločnosti, aby sa postarala o úhradu svojich pohľadávok.

Pokiaľ od splatnosti neuhradenej splátky uplynuli viac ako tri roky, bude nárok veriteľa premlčaný v zmysle ust. § 101 Obč. zákonníka.

Odporúčame kontaktovať Váš okresný súd podľa bydliska a zistiť, či bola proti Vám podaná žaloba.

V prípade potreby nás kontaktujte.