Vymáhanie dlhu POHOTOVOSŤ

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Banská Bystrica

Otázka: Vymáhanie dlhu POHOTOVOSŤ

Dobrý deň. V roku 2010 som si zobral pôžičku od spoločnosti POHOTOVOSŤ, ale nevedel som ju splácať. Následne prišlo súdne vymáhanie, exekučné konanie a z pôvodnej sumy 876 EUR to naraz preskočilo na viac ako 7000 EUR. Toto exekučné konanie však bol minulý rok súdom pozastavené. Medzitým na základe odporúčania exekútora som už zaplatil približne 2000 EUR. Teraz sa ozvala jedna vymáhacia spoločnosť s požiadavkou zaplatiť do piatich dní vyše 4000 EUR. Ako alternatívu ponúkajú možnosť refinancovania cez spoločnosť POHOTOVOSŤ a počas troch rokov splatiť tento "dlh" v mesačných splátkach po 150 EUR. Nevem, čo by som mal v tejto situácii robiť. Poradíte mi, prosím?

Odpoveď: Vymáhanie dlhu POHOTOVOSŤ

Dobrý deň. Neuviedli ste na základe čoho je exekučné konanie prerušené, prípadne pozastavené ako uvádzate. Ak exekučné konanie začalo na základe rozhodcovského rozsudku môže sa stať, že exekučné konanie bude zastavené, vzhľadom na to, že tento rozsudok bude vyhlásený za neplatný. Odporúčam Vám navštíviť advokáta osobne s príslušnými listinami. Pokiaľ prebieha exekučné konanie, aj keď je pozastavené Vy nemáte právo disponovať so svojim majetkom a platiť akejkoľvek spoločnosti. O všetkých úkonoch musí dopredu vedieť súdny exekútor, ktorý exekúciu vedie. Preto nedoporúčam platiť vymáhačskej spoločnosti a vyhľadať advokáta, prípadne centrum právnej pomoci.