POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Zastavenie exekúcie ?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Zastavenie exekúcie ?

Na základe predpokladu, že som neschopný vymôcť pohľadávku, podal som v decembri 2016 návrh na ukončenie exekučného konania. Je možné, že do dnešného dňa nebolo toto konanie ukončené alebo rozhodnuté? Neznamená to, že sa celý proces predlžuje o ďalšie mesiace, ktoré ja budem musieť naviac zaplatiť? Toto nerozumiem. Ďakujem.

Odpoveď: Zastavenie exekúcie ?

Dobrý deň,

na Vašu otázku uvádzame nasledovné :

1./ Z otázky pre nás vyplýva, že ste  zobral späť návrh na vykonanie exekúcie z dôvodu, že táto nebude vymožená, teda že Vy vystupujete v konaní ako oprávnený. Dúfame, že sme to správne pochopili.

2./ Ak je tomu tak, potom treba urgovať  príslušný súd v uvedenej veci, ktorý vydal poverenie na vykonanie exekúcie, ako aj súdneho exekútora, všetko písomne. Ešte uvádzame, že podľa  §  51  exek. por. :

Ak bol návrh na vykonanie exekúcie doručený súdu prostredníctvom exekútora, späťvzatie návrhu na vykonanie exekúcie možno doručiť súdu len prostredníctvom toho istého exekútora.

3./ Sťažnosť na súd. exekútora môžete podať na Slov. komore exekútorov. To, či bol Váš návrh doručený už aj na súd, zistite v informačnej  kancelárii príslušného súdu.