Máte
otázku?

Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom výživného. K 7.4.2014 som sa zamestnala, dovtedy som bola študentka a otec mi platil výživné. Otec podal zrušenie výživného v júli tohto roka. Súd mu vyživovaciu povinnosť zrušil ku dňu 7.4.2014. V rozhodnutí sa nič o vrátení výžívného nehovorí, ale otec mi napísal, že všetky peniaze chce vrátíť. Samozrejme, že ja na takú veľkú sumu nemám. Ako mám ďalej postupovať, keď nemám takú veľkú sumu? Ďakujem veľmi pekne.

Odpoveď: Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár

Dobrý deň. Nakoľko ste sa dostali do situácie, že nedokážete zaplatiť celú sumu naraz, odporúčam Vám dohodnúť sa na splátkovom kalendári. Splátky si nadstavte tak, aby ste ich dokázali každý mesiac uhrádzať. Váš otec má nárok na vrátenie výživného, ak ho platil za obdobie, keď už nebol povinný ho platiť.

JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo


4,9 (2,639)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár (Rodinné právo)

Dobrý deň,
mal by som otázku ohľadom výživného pre dieťa. Mali sme zvýšenie, takže za to obdobie by som mal zaplatiť sumu dokedy sa všetko vybavilo, ale každý mesiac platím riadne len to som neplatil tu sumu, ktorú som mal doplatiť, dá sa aj to požiadať na splátky?

Odpoveď: Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 30.11.2021)

Dobrý deň,
takmer vždy v súdnom konaní, kde sa rozhoduje o zvýšení výživného súd rozhodne o tom, že sa tzv. dlžné výživné zaplatí v splátkach popri bežnom výživnom. Málokedy sa stáva (najmä pri malých sumách), že súd rozhodne o tom, že musíte dlžné výživné zaplatiť do určitých dní. Tieto splátky zročného výživného sa potom platia spolu s bežným výživným.


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Vyživovacia povinnosť a splátkový kalendár" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (2,639)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku