POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Vyživné, ak otec zarába minimálnu mzdu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Vyživné, ak otec zarába minimálnu mzdu

Dobrý deň, rád by som sa opýtal. Manželstvo s mojou manželkou nefunguje a máme spolu dieťa. Chcem sa informovať, koľko mi môže súd určiť alimenty, ak mám na výplatnej páske minimálnu mzdu? Ďakujem.

Odpoveď: Vyživné, ak otec zarába minimálnu mzdu

Dobrý deň, výživné sa neurčuje iba podľa mzdy. Ak otec zarába iba minimálnu mzdu ešte to neznamená, že bude mať určené najnižšie výživné. Súd sa pozerá na schopnosti (vzdelanie, skúsenosti, zdravotný stav,..) otca a možnosti, ktoré otec má (vzhľadom napríklad na trh práce). Súd prihliada aj na majetkové pomery otca, ale aj matky. Tiež sú dôležité potreby dieťaťa.

Takže na Vašu otázku nie je možné jednoznačne odpovedať, keď nemáme všetky potrebné informácie.