POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Vyporiadanie BSM - ako na to

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Vyporiadanie BSM - ako na to

Dobrý deň, ďakujem za odpovede na nasledovné otázky: 1. Ako by mala byť formulovaná výzva na vysporiadanie BSM? (Preferoval by som vzor.) 2. Mala by byť súčasťou výzvy aj "Dohoda o vysporiadaní BSM manželov"? 3. Čo by malo nasledovať, ak protistrana neprevezme písomne zaslanú výzvu? 4. V súdnom spore, ak bol majetok nadobudnutý spoločne, môže sudca rozhodnúť tak, že majetok bude pridelený veľkej časti (napr. 70%) jednej strane? Je rozhodnutie (potenciálne zaujatého) sudcu napadnuteľné a spochybniteľné?

Odpoveď: Vyporiadanie BSM - ako na to

Dobrý deň,

vo výzve musíte uviesť všetko čo je predmetom vysporiadania a ako si predstavujete vysporiadanie. Prečitajte si stránku www.vyporiadanie.sk

Súčasťou nemusí byť osobitný list, v ktorom bude dohoda o vysporiadaní už sformulovaná. Môžete to uviesť priamo do výzvy.

Ak protistrana úmyselne neprevezme výzvu, môžete ju poslať ešte emailom. Ak to však robí naschvál a nechce si ju prevziať, potom Vám nezostane nič iné, iba podať návrh na súd.

Rozdiel podielov je možný ale iba za výnimočných okolností, ak sa jeden z manželov vôbec nepodieľaľ na nadobudnutí veci a pritom mal možnosti.

Rozhodnutie okresného súdu je možné napadnúť odvolaním. Sudcu môžete namietať v súdnom konaní.