Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?

Dobrý deň, pracujem vo firme šesť rokov. Zamestnávateľ chce so mnou ukončiť pracovný pomer, dôvodom je zrušenie pracovného miesta. Rada by som sa opýtala, ako je to v mojom prípade s výpovednou dobou a odstupným. Jedno nevylučuje druhé? Ak som to správne pochopila zo zákoníka práce, mala by som mať nárok na trojmesačnú výpovednú lehotu a trojmesačné odstupné. Ďakujem vopred za pomoc.

Odpoveď: Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?

Dobrý deň, výpovedná doba a odstupné sa nevylučujú navzájom. To znamená, že budete mať výpovednú dobu tri mesiace a zároveň budete mať nárok na odstupné vo výške dvojnásobku mzdy ak dostanete výpoveď. Ak by ste sa dohodli na skončení pracovného pomeru z dôvodov uvedených v zákone (napríklad podľa paragrafu 63 ods. 1 písmeno a/, b/), potom vo výške 3-násobku.