POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?

Dobrý deň, pracujem vo firme šesť rokov. Zamestnávateľ chce so mnou ukončiť pracovný pomer, dôvodom je zrušenie pracovného miesta. Rada by som sa opýtala, ako je to v mojom prípade s výpovednou dobou a odstupným. Jedno nevylučuje druhé? Ak som to správne pochopila zo zákoníka práce, mala by som mať nárok na trojmesačnú výpovednú lehotu a trojmesačné odstupné. Ďakujem vopred za pomoc.

Odpoveď: Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?

Dobrý deň, výpovedná doba a odstupné sa nevylučujú navzájom. To znamená, že budete mať výpovednú dobu tri mesiace a zároveň budete mať nárok na odstupné vo výške dvojnásobku mzdy ak dostanete výpoveď. Ak by ste sa dohodli na skončení pracovného pomeru z dôvodov uvedených v zákone (napríklad podľa paragrafu 63 ods. 1 písmeno a/, b/), potom vo výške 3-násobku.

Trápi vás "Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Výpovedná doba a odstupné - nevylučujú sa?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.