Výpoveď a návrat do práce

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Nitra

Otázka: Výpoveď a návrat do práce

Dobrý deň, rada by som získala odpoveď na svoju otázku. Viem, že uplynulo veľa času. Na konci apríla som po štyroch a pol rokoch podala v práci výpoveď. Počas výpovednej lehoty som otehotnela, no zistila som to až neskôr. Existuje ešte nejaká možnosť, ako sa vrátiť späť do práce? Ďakujem.

Odpoveď: Výpoveď a návrat do práce

Dobrý deň. Z Vašej otázky vyplýva, že výpoveď ste dali Vy, ako zamestnankyňa. Nešlo teda o výpoveď zo strany Vášho zamestnávateľa. Za takýchto okolností, odhliadnuc od uplynutého času, nevidím právny titul, z ktorého by ste mohli vyvodiť oprávnenie na návrat do zamestnania.

Pokiaľ ide o tehotenstvo, tak tehotné ženy sú vo vzťahu ku skončeniu pracovného pomeru chránené prísnejšie, než iní zamestnanci. To sa však ale vzťahuje na prípady, keď ide o skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa (a k tomu vo Vašom prípade nedošlo). Navyše po formálnej stránke ste z pohľadu zamestnávateľa tehotná a požívate k tomu príslušnú ochranu až po tom, ako ho o tom písomne upovedomíte a predložíte o tom doklad.