Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Vplyv PN na dĺžku výpovednej doby

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Vplyv PN na dĺžku výpovednej doby

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má pracovná neschopnosť vplyv na dĺžku výpovednej doby, ak bola výpoveď daná zamestnancom. Tým myslím, či sa v prípade, že výpovedná doba bola zasiahnutá dvoma týždňami pracovnej neschopnosti, výpovedná doba o túto dobu predĺži. Ďakujem veľmi pekne. S.

Odpoveď: Vplyv PN na dĺžku výpovednej doby

Dobrý deň, keďže výpoveď z pracovného pomeru dal zamestnanec, potom bez ohľadu na trvania práceneschopnosti sa pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby v zmysle ust. § 62 ods. 7 a § 67 Zákonníka práce.