Čo spadá pod výživné

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trnava

Otázka: Čo spadá pod výživné

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či náklady na kúpu okuliarov, výdavky spojené s návštevou lekára, napríklad plombácia zubov, lieky na rôzne choroby alebo školský výlet, patria do výživného. Je otec povinný mi na tieto veci prispieť? Ak prispieva, je to len z jeho dobrej vôle? Ďakujem.

Odpoveď: Čo spadá pod výživné

Dobrý deň, tieto výdavky tiež patria pod výživné. Preto, ak máte súdom určenú povinnosť platiť výživné, tak otec nie je povinný prispievať nad rámec takto stanoveného výživného.