Výpoveď nájomnej zmluvy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilina

Otázka: Výpoveď nájomnej zmluvy

V septembri 2015 som podpísala nájomnú zmluvu na pozemky za účelom kosenia trávneho porastu. Zmluva bola podpísaná na dobu 10 rokov s podmienkou, že nájomné za prvých 5 rokov musí byť zaplatené dopredu. V novembri 2016 som dostala výpoveď z nájomnej zmluvy. Moja otázka znie: Mám nárok na nájomné za rok 2016? Ďakujem.

Odpoveď: Výpoveď nájomnej zmluvy

Dobrý deň,

konkrétna odpoveď na otázku, či máte nárok na nájom aj za rok 2016 závisí od viacerých skutočností - napr. od výpovednej doby, od toho, kedy sa výpovedná doba začína po doručení výpovede počítať a pod.

Bez ohľadu na vyššie uvedené ale možno uviesť, že ak ste sa v zmluve nedohodli inak, máte nárok minimálne na alikvótnu časť dojednaného nájomného aj za rok 2016 - a to za obdobie až do skončenia nájomnej zmluvy (pričom nájomná zmluva skončí uplynutím výpovednej doby).