Ukončenie dohody

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Ukončenie dohody

Dobrý deň, uzavrela som dohodu o brigádnickej práci na vianočných trhoch v určenom časovom období. Odrobila som jeden týždeň a počas toho som dostala ponuku na inú prácu. Z tohto dôvodu by som potrebovala túto brigádu ukončiť. Pracovná zmluva mi je prednejšia. Môžem to urobiť? Ďakujem.

Odpoveď: Ukončenie dohody

Dobrý deň, ak máte uzatvorenú dohodu o brigádnickej práci, zo samotnej dohody by mal vyplývať spôsob jej skončenia v zmysle ust. § 228 Zákonníka práce.

Uvádzame, že v zmysle ust. § 227 Zákonníka práce platí, že ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená druhej strane.