Ako ukončiť dohodu o pracovnej činnosti?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Prešov

Otázka: Ako ukončiť dohodu o pracovnej činnosti?

Dobrý deň, rád by som sa opýtal, ako a či je zo strany zamestnanca možné ukončiť dohodu o pracovnej činnosti bez udania dôvodu ešte pred uplynutím doby, na ktorú bola dohoda uzavretá. Uvažujem o tom napríklad z dôvodu lepšej pracovnej ponuky na trvalý pracovný pomer. Ďakujem za prípadnú odpoveď.

Odpoveď: Ako ukončiť dohodu o pracovnej činnosti?

Dobrý deň, v zmysle § 228a ods. 3 Zákonníka práce, v dohode o pracovnej činnosti možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.