POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Trestné oznámenie pre podvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Košice

Otázka: Trestné oznámenie pre podvod

Tala sa mi taká vec, že som sa zoznámil na internete na pokeci z jednou ženou, ktorá hľadala vážnu známosť a pomoc. Začali sme si písať a napísala mi, že ma dieťa a nežije z bývalým a on jej neplatí na dieťa výživné, a že nemá ani na jedlo, nakoľko sa mi páčila tak sme si začali písať a sľubovala mi, že príde ku mne a bude so mnou žiť ale, že nech jej pošlem 50 euro na stravu, no tak to bolo viackrát až neskôr mi mapísala , že už nemá na nájom, a že majiteľ ju vyhodí na ulicu, jednalo sa o sumu 170 euro, že, keď jej pošlem tak už sa stretneme, že prídem do týždňa ku nej, že to vybaví z majiteľom. Poslal som jej na nájom , a tak po piatich dňoch som ju chcel prekvapiť tak som ku nej pricestoval autom, no na moje prekvapenie mi majiteľ u, ktorého bývala povedal, že ona nevyplatila nájom a odišla z P. do R. , že nech jej zavolám, no mne sa práve vybil mobil tak on jej zavolal a povedal mi, že sa s ňou mám stretnúť v Rožňave na námestí pri klenotníctve, no mal som vybitý mobil a pršalo tak som sa ubytoval a nabil mobil. Zavolal som jej no ona mi povedala, že je tam u kamarátky, a že cestuje z ňou do Čiech, no ja som ju prosil, že ale nech príde, že sa porozprávame, no ona, že nie, že je neskoro a oni skoro ráno cestujú do Čiech. Tak aj odcestovala z tým, že ona, keď si dačo zarobí tak príde ku mne, po týždňovom písaní na pokeci mi napísala, že ľutuje, že tam išla robiť a, že keď jej pošlem na cestu peniaze, že pricestuje z M. do M. prídem pre ňu na aute a pôjdeme domov do V., že nech jej pošlem na cestu 110 euro a pricestuje, tak už mi písala, že si už na internete pozrela aj spoj z Prahy kedy jej pôjde vlak. Poslal som jej, no ako mala prísť tak mi napísala, že nech sa nehnevám ale ona sa hanbí prísť bez peňazí, že odrobí aspoň dva týždne a príde. Medzi tým sme si písali a dva dni bolo všetko v poriadku akurát ja som jej písal, že v aute nemám sedačku pre jej dcérku V. a ona mi napísala a poslala fotku sedačky, že nech jej pošlem na sedačku 60 euro, že tam je lacnejšia, že ju donesie so sebou, tak som poslal na sedačku do auta. Na štvrtý deň mi napísala, že rozprávala z majsterkou, a že ju ešte nechcú vyplatiť ale, že chce prísť aj tak ku mne, že nech jej zavolám. Tak som jej zavolal a do telefónu mi povedala takto:Že čo mi neveríš manžel môj, veď mi sme už ako manželia, prídem ku tebe tak mi pošli na cestu. Poslal som jej na cestu ďalších 110 euro, lebo medzitým mi ešte prisahala na svoju dcérku V., že pricestuje ku mne a bude so mnou žiť. No zbytočne som čakal na ňu, písala mi, že mi vráti peniaze a neskôr, že nech sa jej nevyhrážam, že ju dám na súd. Viete mi poradiť ? Ďakujem.

Odpoveď: Trestné oznámenie pre podvod

Dobrý deň,

na Vašu otázku zasielam nasledovnú odpoveď :

Sme názoru, že ste natrafili na podvodníčku, ktorá týmto spôsobom si zabezpečuje fin. prostriedky.

Odporúčame nič neposielať a vo veci kontaktovať advokáta za účelom vymáhania dlžnej sumy. Predpokladáme, že všetku emailovú komunikáciu máte uloženú, vrátane poštových poukazov o zaslaní fin. prostriedkov.

Trestné oznámenie podať môžete.