Kúpa tovaru cez internet - podvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Kúpa tovaru cez internet - podvod

Dobrý deň, zhruba pred mesiacom som si cez internet objednal tovar, ktorý mi neprišiel a ani mi neboli vrátené peniaze (3650€). Predajca už so mnou ani nekomunikuje. Požiadal som banku o zaslanie reklamácie, ale do dnes nemám žiadne rozhodnutie. S predajcom som komunikoval e-mailom, poslal mi aj svoje osobné údaje, mám jeho adresu aj číslo účtu. Išlo o zahraničnú platbu. Existuje nejaká šanca, že mi budú peniaze vrátené a ako mám ďalej postupovať? Za radu vopred ďakujem.

Odpoveď: Kúpa tovaru cez internet - podvod

Dobrý deň, pokiaľ ide o kúpu tovaru cez internet, nie je nič zriedkavé, že by šlo o podvod. V takýchto prípadoch je dôležité, ak nejde o známu spoločnosť (predajcu), aby bol človek opatrný. Najskôr je potrebné zistiť, kam boli peniaze odoslané (na koho účet), o túto informáciu je potrebné požiadať banku (to už vybavujete). Nič nebráni tomu, aby ste podali trestné oznámenie, pripravte si všetky doklady, vrátane mailovej komunikácie.