Sťažnosť proti uzneseniu o premene podmienečného trestu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trenčín

Otázka: Sťažnosť proti uzneseniu o premene podmienečného trestu

Dobrý deň, bol mi na verejnom zasadnutí premenený podmienečný trest, pretože som počas skúšobnej doby spáchal trestný čin. Hneď na pojednávaní som podal sťažnosť s tým, že predseda senátu mi oznámil, že znenie žiadosti môžem doplniť neskôr. Chcem sa preto opýtať nasledujúce otázky: - Aké náležitosti by mala moja sťažnosť obsahovať, aby mala aspoň nejakú šancu na úspech? - Do akej doby približne treba túto sťažnosť doplniť? - Má Krajský súd nejakú lehotu na rozhodnutie o tejto sťažnosti? Veľmi pekne ďakujem za prípadnú odpoveď.

Odpoveď: Sťažnosť proti uzneseniu o premene podmienečného trestu

Dobrý deň, sťažnosť proti uzneseniu o premene podmienečného trestu je potrené odôvodniť konkrétnymi skutočnosťami, ktoré odôvodňujú to, že premena podmienečného trestu nie je na mieste. Môžete napadnúť charakter skutku, ktorý ste spáchali v čase podmienky, jeho závažnosť, sankciu, okolnosti. Šancu na úspech môžete mať, nakoľko však nie je zrejmé, aký skutok ste spáchali v čase podmienky, nie je jednoduché odpovedať na Vašu otázku, či môžete uspieť.

Svoju sťažnosť doplňte do 1-2 týždňov. V prípade, ak nebude sťažnosť doplnená, krajský súd rozhodne aj bez odôvodnenia. Fixná lehota na rozhodnutie krajského súdu nie je. Počítajte cca 2 mesiace.