Opravný prostriedok proti uzneseniu prokurátora

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Opravný prostriedok proti uzneseniu prokurátora

Bol som obvinený povereným policajtom, proti ktorému podám v zákonnej lehote sťažnosť. Predpokladám, že následne prokurátor moju sťažnosť zamietne ako nedôvodnú a zároveň uvedie, že proti tomuto uzneseniu nie je možné podať sťažnosť. Existuje na to nejaký opravný prostriedok a ak áno, akú má formu? Ďakujem.

Odpoveď: Opravný prostriedok proti uzneseniu prokurátora

Dobrý deň

podľa §185 ods. 1 zák. č. 301/2005 Z. z. Tretsný poriadok: “Sťažnosťou možno napadnúť každé uznesenie policajta okrem uznesenia o začatí trestného stíhania. Uznesenie súdu alebo prokurátora možno sťažnosťou napadnúť len v tých prípadoch, v ktorých to zákon výslovne pripúšťa, a ak rozhoduje vo veci v prvom stupni.” Tak ako vyplýva z poučenia, proti tomuto uzneseniu prokurátora nie je možné podať opravný prostriedok.