Rozvod po mesiaci manželstva


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trnavský
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 26. 12. 2016

Otázka: Rozvod po mesiaci manželstva

Dobry den. Mam dve deti jedno z predosleho vztahu a druhe 2r. z terajsieho manzelstva. Som momentalne na materskej a chcem podat o rozvod po jednom mesiaci manzelstva. Byt v ktorom byvame je mojho muza, ktorý si vzal na hypoteku. Zijeme spolu cca 4r. v Samorine. Ja tu mam iba prechodne bydlisko jeho dcera 2r. trvale moje som si nechala na rodicovskom dome, kde som pred tym byvala. Vyhraza sa mi, ze mi dceru neda a urobi zomna alkoholicku a fetacku na sude, aby mi ju nedali a nakolko ma znamosti v sudnictve neviem coho je schopny. Rozvod chcem z dovodu, ze po svadbe zacal byt ku mne hruby a on zacal viest svoj vlastny zivot a o dieta sa vobec nezaujima. Manzel pracuje v Zvjs ako bachar. Alkoholik je on a ked je pod vplyvom alkoholu robi pred detmi zvrhlosti a toto ja nemozem dopustit. Po rozvode by som chcela odist do rodicovskeho domu, ale bojim sa ze to financne nezvladnem s dvoma detmi nakolko jedno dieta 16r. chodi na SOU aj ked na nu jej pravoplatny otec plati vyzivne 125e. Poradte mi prosim ohladom mojej situacie. Dakujem

Odpoveď: Rozvod po mesiaci manželstva

Dobrý deň, rozvod po mesiaci manželstva je samozrejme možný, pripravte sa však, že bude potrebné návrh dostatočne dobre odôvodniť. Možno by sa vám odporúčal kontaktovať advokáta vo svojom po okolí.

Pokiaľ je dieťa ešte malé, potom je veľmi malá šanca, že by dieťa zverili jemu. Dieťa sa obyčajne v tomto veku zveruje matke.

Aj hrubé a neslušné správanie šak k Vám ako manželke je dôvodom na rozvod manželstva. 

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju tu:

Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk