Máte
otázku?

Anulácia manželstva alebo rozvod


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Anulácia manželstva alebo rozvod

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či je možné anulovať manželstvo po 17 rokoch, ak mi svokra zatajila isté skutočnosti týkajúce sa povahy môjho manžela. Napríklad, môj manžel pracoval v Bratislave a domov chodil len raz za mesiac. Pri týchto návštevách provokoval rôzne konflikty pre banálne dôvody. Na jeho správanie som musela reagovať aj trestným oznámením. Niekedy vytvára problematické situácie z hlúpostí, napríklad, keď sa vyhodí pokazené jedlo alebo vytýka dcére maličkosti. V rozčúlenom stave je nebezpečný a dokáže verbálne uškodiť človeku. V minulosti sa mi vyhrážal, že ma dá hospitalizovať na psychiatriu, takže sa ho obávam. Sused mi povedal, že sa na jeho správanie nedá pozerať a otázal sa ma, prečo s ním vôbec zostávam. Suseda takisto zasahoval do našich rodinných záležitostí, pretože si myslel, že ho moja mama chodí ohovárať. Často mám pocit, že je manipulátor a egoistický narcista, rovnaký názor má aj môj otec. Nie je vylúčené, že by mohol trpieť nejakou psychickou poruchou. Ako sa s tým vysporiadať? Najradšej by som anulovala naše manželstvo, pretože nikdy neviem, kedy ho môže prekvapiť nekontrolovaný hnev. Obávam sa, že by mohol ublížiť niekomu inému. Už raz zbil človeka tak, že skončil v nemocnici. Rodina mi hovorí, že by som nemala zostať s ním, pretože ma môže zničiť psychicky a zdravotne. Už som pila mnoho liekov a navštevovala som veľa lekárov. Nevidím, že by to mohlo ísť lepšie. Ďakujem pekne za odpoveď.

Odpoveď: Anulácia manželstva alebo rozvod

Dobrý deň, dôvody, ktoré ste uviedli sú na rozvod manželstva. Návrh na rozvod manželstva môžete podať kedykoľvek a súd a ten by Vás rozviedol.

Anulácia manželstva z cirkevného hľadiska by pravdepodobne nebola z uvedeného dôvodu možná.

Trápi vás "Anulácia manželstva alebo rozvod" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Anulácia manželstva alebo rozvod" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.