POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Povolenie manžela na vycestovanie dieťaťa

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košice

Otázka: Povolenie manžela na vycestovanie dieťaťa

Dobrý deň. Rada by som sa opýtala na nasledovnú situáciu. Mám v pláne odísť so svojou sedemmesečnou dcérkou do zahraničia, konkrétne do Českej republiky. Vzhľadom na rozvodové konanie potrebujem od svojho manžela súhlas. No on mi ho odmieta dať. Ako mám v takej situácii postupovať? Môžem odísť aj napriek tomu, že mu o tom len písomne oznámim?

Odpoveď: Povolenie manžela na vycestovanie dieťaťa

Dobrý deň, ak chcete vycestovať natrvalo, správny postup (podľa zákona) je taký, že podáte návrh na súd, ktorým budete žiadať súhlas manžela na vycestovanie. Ak by ste vycestovali bez súhlasu, manžel sa môže dožadovať návratu dieťaťa (nie Vás osobne ale dieťaťa). Návrh na návrat musí podať do 1 roka od vycestovania.