Poplatok za dedičské konanie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Dedičské právo, Bratislava

Otázka: Poplatok za dedičské konanie

Dobrý deň, dostala som pozvánku na dedičské konanie. Zomrela moja matka a ja som jediným pozostalým. Chcela by som vedieť, či budem povinná platiť notárovi poplatok za toto konanie, ak zosnulá osoba nemala žiadny majetok. Ak áno, v akej výške? Notára určil štát. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Poplatok za dedičské konanie

Dobrý deň, ak sa chcete vyhnúť povinnosti platiť poplatky, tak využite svoje právo a odmietnite dediť. Máte právo sa vzdať dedičstva a notár je povinný Vás na to upozorniť.