Patrí do BSM auto kúpené na lízing

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Trnava

Otázka: Patrí do BSM auto kúpené na lízing

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či do BSM patrí auto zakúpené na lízing a rekonštrukcia domu, ktorý zdedil môj exmanžel.

Odpoveď: Patrí do BSM auto kúpené na lízing

Dobrý deň, ak bolo auto kúpené na lízing, potom nie je vo vlastníctve ani jedného z manželov. Vozidlo v lízingu je vo vlastníctve lízingovej spoločnosti. Voči lízingovej spoločnosti však máte právo na odkúpenie vozidla (ide o majetkovú hodnotu, ktorá sa vysporiadava).

Čo sa týka rekonštrukcie domu, tak v tomto prípad vzniká právo na náhradu vložených investícii.