Neúmyselne ublíženie na zdraví?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnava

Otázka: Neúmyselne ublíženie na zdraví?

Dobrý deň, ako sa postupuje v prípade, keď hráč počas futbalového zápasu zlomí nohu inému hráčovi v súboji? Má hráč možnosť podať trestné oznámenie?

Odpoveď: Neúmyselne ublíženie na zdraví?

Dobrý deň,

Spravidla na to, aby mohol byť tento skutok kvalifikovaný ako trestný čin ublíženia na zdraví by musel hráč zlomiť druhému hráčovi nohu úmyselne. Podľa môjho názoru asi v tomto prípade nebudete úspešný pri podaní trestného oznámenia, pretože v týchto prípadoch dochádza k zraneniam v zápale športového zápolenia.

Hráč má však právo podať žalobu na občianskoprávne súdu a žiadať náhradu škody, ktorá mu spôsobným zranením vznikla.