POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Môžem sa ešte odvolať ak mi už exekútor zaslal príkaz na vykonanie exekúcie?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trnava

Otázka: Môžem sa ešte odvolať ak mi už exekútor zaslal príkaz na vykonanie exekúcie?

Dobrý deň! Chcel by som sa spýtať, či mám ešte nejakú možnosť na odvolanie, v prípade, že mi exekútor už zaslal príkaz na vykonanie exekúcie. Splátkový kalendár doteraz nebol spísaný. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Môžem sa ešte odvolať ak mi už exekútor zaslal príkaz na vykonanie exekúcie?

Dobrý deň. V zmysle Exekučného poriadku vydáva exekútor najskôr upovedomenie o začatí exekúcie, proti ktorému je možné podať v lehote 14 dní odo dňa jeho doručenia námietky. Po uplynutí tejto lehoty vydá exekútor exekučný príkaz. Exekučný príkaz, resp. príkaz na vykonanie exekúcie niektorým zo spôsobov ustanovených Exekučným poriadkom je rozhodnutím príslušného exekútora, proti ktorému nie je prípustný opravný prostriedok (odvolanie). Vzhľadom na uvedené Vám odporúčam komunikovať s exekútorom a skúsiť sa s ním dohodnúť na plnení dlhu v splátkach.